Błąd w liczeniu. Będzie walkower dla GKS-u za mecz z Bronią?

2021-04-03 16:35:18(ost. akt: 2021-04-03 17:41:08)
Zdjęcie z meczu GKS - Broń

Zdjęcie z meczu GKS - Broń

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W rozegranym dziś (sobota 3 kwietnia) meczu III ligi GKS Wikielec zremisował z Bronią Radom 2:2. Być może jednak wynik tego spotkania zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z gminy Iława.
GKS i Broń, po podziale III ligi na dwie grupy (mistrzowską i spadkową), znalazły się w drugiej z nich. Tydzień temu w Radomiu zespół z Wikielca przegrał 2:1, teraz było 2:2.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ: GKS zremisował z Bronią. Ambicja i zadziorność dały efekty [zdjęcia]

Sporo jednak wskazuje na to, że wynik tego spotkania może być zweryfikowany jako walkower na korzyść Gieksy. A wszystko przez drobny błąd w liczeniu.

Według przepisów każdy zespół może dokonać w trakcie meczu pięciu zmian zawodników, jednak może to zrobić nie w pięciu, a tylko w trzech turach, trzech pauzach. Przy czym trzeba pamiętać, że do tych tur nie wlicza się przerwy pomiędzy połowami.

Tymczasem Broń przeprowadziła, jak wynika z obliczeń dokonanych przez obserwatorów tego meczu, czterech zmian w aż czterech transzach – do wszystkich doszło w trakcie trwania pojedynku, gdy piłka była w grze. Jest więc bardzo prawdopodobne, że ekipa z Radomia zostanie ukarana walkowerem, a na konto GKS-u trafią trzy bardzo cenne punkty, a nie jeden. Niedługo poinformujemy o oficjalnej decyzji w tej sprawie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5