Policjanci zatrzymali poszukiwanych. Jeden z nich ukrywał się w piwnicy

2020-12-11 07:56:10 (ost. akt: 2020-12-11 08:00:29)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. — W tym celu poszukiwani podejmują różnego rodzaju działania mając nadzieję, że może ktoś zapomni, nie zapuka skoro świt do drzwi z nakazem, nie namierzy, nie zatrzyma. Tak się jednak nie dzieje — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policjanci są skuteczni w ustalaniu miejsc pobytu poszukiwanych, a zmiany miejsc zamieszkania, czy posługiwanie się fałszywymi danymi nie są dla nich przeszkodą.

>>> Sprawdzenie adresu zamieszkania, rozmowy z sąsiadami, rodziną oraz znajomymi — tak m.in. wyglądały poszukiwania jednego z mieszkańców Grudziądza. Policjanci nie przerwali poszukiwań i sprawdzali kolejne wątki, które mogły pomóc w ustaleniu adresu zamieszkania mężczyzny.

— Okazało się, że mężczyzna na co dzień przebywa w Niemczech, jednak właśnie wrócił do domu. Policjanci z KPP Iława pojechali do miejsca zamieszkania 34-latka i zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Grudziądza był bardzo zaskoczony, kiedy zobaczył funkcjonariuszy, którzy oświadczyli mu, że jest poszukiwany listem gończym przez sąd — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 87 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

>>> Kolejną osobę poszukiwaną zatrzymali policjanci w... piwnicy.
— Funkcjonariusze pojechali na teren gminy Zalewo zrealizować zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karny 34-latka. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wcześnie rano wychodzi z domu po czym jedzie do pracy do sąsiedniego województwa i wraca późnym wieczorem. Tym razem był w miejscu zamieszkania, jednak ukrył się w piwnicy — relacjonuje asp. Kwiatkowska.

Mieszkaniec gminy Zalewo został zatrzymany i odwieziony do więzienia, gdzie spędzi 10 miesięcy za kradzież z włamaniem.

>>> Natomiast w gminie Susz funkcjonariusze zatrzymali 49-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Iławie do odbycia kary 5 miesięcy pozbawiania wolności za wielokrotne kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został już przetransportowany do zakładu karnego.

— Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — tłumaczy oficer prasowy KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lechu. #3019290 | 95.160.*.* 11 gru 2020 13:32

  Od takich spraw jest właśnie policja, a nie od dozorowania domu Kaczyńskiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. @@@ #3019165 | 37.8.*.* 11 gru 2020 10:54

  BRAWO QLSONY - Tak trzymac - W NOCY NALOT W DZIEŃ ŁAPANKA . A MOŻE TAK POSZUKALIBYŚCIE TEGO "ZAGUBIONEGO" PÓŁ MILINA W CBIA

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Adam #3019156 | 83.20.*.* 11 gru 2020 10:41

   HAHAHaHaHaHa ale złapali przestępców a Pisiory kradną na potęgę i już trzykrotnie przegonili PO PSL ale nikogo to nie interesuje

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. POLAK #3019129 | 5.60.*.* 11 gru 2020 09:22

    Takich jak on to naj częściej szukać w Holandii (Niderlandy ) tam pełno Polskiego kryminału ,narkomani i innych dewiantów sexualnych .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5