Nie było prezentu na Mikołajki. Dotkliwa porażka szczypiornistów Jezioraka

2020-12-06 10:48:20(ost. akt: 2020-12-07 13:23:58)

Autor zdjęcia: Karol Synowiec

II-ligowa drużyna z Iławy pokonała wczoraj (sobota 5 grudnia) w sumie ponad 800 kilometrów – tyle wynosi dystans do Gryfina i z powrotem. Jeziorak do domu wracał jednak – zgodnie z przewidywaniami – bez zdobyczy punktowej.
Blejkan Gryfino - Jeziorak Iława 30:14 (14:7)
JEZIORAK: Prorok, Pająk - P. Dembowski 4, Trautsolt 3, Baliński 3, J. Dembowski 2, Rogala 1, Przysowa 1, Zagrajek, Giżyński, Minder, Piekarski, Samel,

Położone w woj. zachodniopomorskim Gryfino oddalone jest od Iławy o ponad 400 kilometrów. Pokonany przez drużynę Jezioraka dystans na pewno mógł mieć wpływ na formę prezentowaną w meczu z faworytem do wygrania ligi i awansu o stopień wyżej, jednak nie ma co się oszukiwać – obecnie te dwa zespoły są na dwóch różnych biegunach i nie mówimy tu tylko o miejscu w tabeli, ale także o sportowych możliwościach. Blejkan mocno zainwestował w wzmocnienie składu, do tego lokalny samorząd dba o bazę sportową, czego dowodem jest zupełnie nowa hala, w której niepokonany dotychczas lider ligowej tabeli (sześć meczów i same wygrane!) rozgrywa swoje mecze.

Iławianie już do przerwy mieli o połowę mniej bramek rzuconych od gospodarzy. Druga część spotkania wyglądała prawie identycznie, jeśli chodzi o bilans trafień. Jeziorak wracał do domu na tarczy, jednak trener Marek Woronowicz raczej wielkiej tragedii z tego nie będzie robił, bo już wcześniej, po wygranej w meczu z AZS UKW Bydgoszcz (po rzutach karnych) mówił, że spotkania z tak silnymi rywalami jak Blejkan trzeba (jakkolwiek by to nie brzmiało, bez urazu dla zespołu z Iławy) traktować w kategoriach treningu, podczas którego można testować nowe systemy i pomysły na grę.

>>> W środę 9 grudnia w Iławie derby – nad Jeziorak przyjeżdża mocna ekipa Szczypiorniaka Olsztyn, która w tym sezonie (nie uwzględniając wyniku dzisiejszego spotkania z MKS-em Brodnica) przegrała tylko raz.

POZOSTAŁE WYNIKI 9 KOLEJKI
Jedynka Kodo Morąg - SMS ZPRP II Kwidzyn 31:27 (16:16)
JEDYNKA: Wiejek, Małek - Jastrzębski 10, Pasymowski 7, Liszewski 4, Zaborowski 3, Buluk 3, Zalewski 3, Karowski 1, Golon, Bartnicki, Bartnicki, Hubacz, Koledziński,

AZS UKW Bydgoszcz - Sambor Latocha - Agropom Tczew 26:34 (20:14)

Niedziela, 6 grudnia:
15:00: Szczypiorniak Olsztyn - MKS Brodnica
15:00: AZS UMK Toruń - Handball Czersk

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5