Pandemia wydłużyła piłkarską jesień. Rozkład jazdy na ten weekend

2020-11-21 09:01:12 (ost. akt: 2020-11-21 09:13:43)
W sobotę Motor Lubawa gra na wyjeździe z Pisą Barczewo

W sobotę Motor Lubawa gra na wyjeździe z Pisą Barczewo

Autor zdjęcia: Anita Szymańska / Sercem w obiektywie

W ten weekend ostatnie mecze rundy jesiennej miały rozegrać nasze drużyny występujące w forBET IV lidze. Przez zachorowania oraz kwarantanny niektóre spotkania przełożono, a to oznacza, że liga zagra także za tydzień i później.
Zaczynamy od III ligi, w której gra GKS Wikielec. Jak informowaliśmy w piątek na naszym portalu, trener Wojciech Tarnowski jest chory, ma stwierdzone zakażenie covid-19, więc nie może prowadzić swojej drużyny z ławki.

W związku z tym w trybie nagłym tymczasowym szkoleniowcem Gieksy został przyjaciel Tarnowskiego, dobrze znany (i lubiany) w Iławie i okolicach Piotr Zajączkowski. To właśnie on poprowadzi zespół z Wikielca w dzisiejszym wyjazdowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W środku tygodnia na swoim terenie GKS rozegra jeszcze zaległe spotkanie z Polonią Warszawa, a jesienne granie o punkty zakończy domowym meczem z Concordią Elbląg.

Rozmawialiśmy wczoraj z Wojciechem Tarnowskim. Trener odczuwa dość mocno chorobę, nie wiadomo kiedy wróci do prowadzenia ekipy i czy w ogóle w tym roku zasiądzie jeszcze na ławce trenerskiej.

IV liga
miała w ten weekend rozegrać 19 kolejkę sezonu 2020/21, drugą z rundy wiosennej graną tradycyjnie awansem i tym samym zakończyć jesienne granie o punkty. Pandemia miesza jednak w szykach i wiele spotkań będzie rozegranych w późniejszym terminie, jeszcze w tym roku. Tak na przykład stanie się z dzisiejszym meczem Jeziorak Iława – Mrągowia Mrągowo, który został odwołany i przełożony na sobotę 28.11 na godzinę 13.00 ze względu na udokumentowane przebywanie w obowiązkowej kwarantannie zawodników MKS Mrągowia.

— Liczymy na to, że za tydzień uda się rozegrać ten mecz. Chcemy w nim odnieść zwycięstwo i nie kończyć rundy z dwiema porażkami z rzędu — mówi Wojciech Figurski, grający trener Jezioraka, wspominając wysokie wyjazdowe porażki z Mazurem Ełk (4:1) i Mamrami Giżycko (4:0).

- Sobotniego spotkania ligowego nie będzie, będzie za to normalny trening. W związku z przesunięciem terminu spotkania z Mrągowią także o tydzień przesuwa się nasz mikrocykl treningowy. Na roztrenowanie jeszcze przyjdzie czas — dodaje Figurski.

Gra za to Motor Lubawa. W piątek kontaktowaliśmy się z trenerem Krzysztofem Malinowskim i wszystko było zgodnie z planem, dziś także – lubawianie wybierają się w tę sobotę do Barczewa na mecz z Pisą. Barczewianie zajmują szóste miejsce w tabeli forBET IV ligi, Motor jest o dwie lokaty wyżej, jednak pamiętać trzeba, że ekipa Malinowskiego ma rozegrane o jedno spotkanie mniej. Za tydzień Motor jedzie do Braniewa na zaległy pojedynek z Zatoką, o ile covid-19 nie pokrzyżuje tych planów.

Ostatni ligowy mecz w tym roku rozegra na pewno Unia Susz, która dziś na swoim terenie podejmie sąsiada z tabeli klasy okręgowej, Start Nidzica.

ROZKŁAD JAZDY NA TEN WEEKEND
sobota, 21 listopada

11.00: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec (III liga)

13.00: Pisa Barczewo – Motor Lubawa (IV liga)

13.00: Unia Susz – Start Nidzica (klasa okręgowa)
Oglądaj na żywo ten mecz

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5