Stypendium dla Huberta Rólkiewicza

2020-11-02 08:00:00 (ost. akt: 2020-11-01 22:01:58)
Spotkanie miało miejsce przy Young Spot, Hubert Rólkiewicz - w środku

Spotkanie miało miejsce przy Young Spot, Hubert Rólkiewicz - w środku

Autor zdjęcia: klub radnych Dla Iławy

Jeden z pomysłodawców powstania miejsca dla młodzieży Young Spot otrzymał stypendium od radnych klubu Dla Iławy. Wręczenie certyfikatu potwierdzającego przyznanie dofinansowania miało miejsce w sobotę (31 października).
Radni z klubu Dla Iławy już po raz trzeci wręczyli stypendium młodemu i zdolnemu iławianinowi. Za każdym razem jest to kwota 900 zł, na którą składa się sześciu radnych miejskich, należących do tego samego klubu: Włodzimierz Ptasznik, Ewa Jackowska, Michał Młotek, Dariusz Paczkowski, Tomasz Sławiński i Tomasz Woźniak. Tym razem osobę, do której trafi jednorazowe stypendium, wskazał ten ostatni.
Hubert Rólkiewicz to absolwent kierunku wychowanie fizyczne, animator sportów ekstremalnych (głównie BMX), jeden z pomysłodawców i inicjatorów powstania Young Spot w Iławie, członek Stowarzyszenia Sportów Xtremalnhch SSX, instruktor harcerski w Hufcu Iława, wychowawca, społecznik. Promotor sportów ekstremalnych wśród dzieci i młodzieży iławskiej, pomysłodawca i główny realizator projektu "Xtremalna Iława" czyli warsztatów i pokazów na lokalnych obiektach przeznaczonych do różnych odmian sportów grawitacyjnych. Koordynator ”Xtremalnego Show" czyli pokazów i warsztatów na terenie całego kraju. Współtwórca ”Szkółki BMX”, która obecne ma kształt "Olimpijskiej Szkółki BMX". "Przyjaciel i autorytet młodzieży, doskonały wychowawca i trener, który rozpala sportowe pasje w młodych ludziach" - czytamy w uzasadnieniu nadesłanym przez klub radnych.

"W opinii przyjaciół Hubert to zdecydowanie charakter mocny, silnie wierzący w siebie, swoje umiejętności i swój plan, a jednocześnie osoba o miłym i przyjaznym usposobieniu, przyciągająca tłumy dzieciaków i porywająca widownię na pokazach. Zdecydowany i uparty ale potrafiący również odnaleźć kompromis w każdej sytuacji. Oddany temu w co wierzy, ale i otwarty na nowości".

- To prawdziwy przyjaciel i autorytet dla młodzieży, doskonały wychowawca i trener, który rozpala sportowe pasje w młodych ludziach - mówił w sobotę Tomasz Woźniak.Sześciu radnych na początku kadencji, w 2018 r., wpadło na pomysł wspierania finansowego uzdolnionych młodych ludzi. Jako pierwszy stypendium otrzymał Mateusz Dąbrowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Kolejny był Dawid Hinz, piłkarz UKS Mały Jeziorak Iława. Stypendium "Dla Iławy" jest wręczane dwa razy w roku - w marcu i w październiku. Stypendium, które miało być wręczone w marcu 2020 roku, radni przekazali na zakup obiadów dla załogi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu powiatowym w Iławie.Kolejne stypendium wręczone zostanie w marcu 2021 roku. Stypendystę wskaże tym razem Ewa Jackowska (na zdjęciu wyżej - z prawej).

red.

Masz dla nas temat?
Daj znać! ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5