Bił, groził pozbawieniem życia, zamykał w łazience i wydzielał jedzenie

2020-10-29 09:33:34 (ost. akt: 2020-10-29 09:40:33)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące sprawcy przemocy domowej. — 29-latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi najbliższymi — tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Kisieliccy policjanci zatrzymali 29-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez iławską prokuraturę, gdyż nie stawiał się na wezwania.
— W trakcie dalszych czynności okazało się, że 29-latek ma prowadzone postępowanie, ponieważ znęca się psychicznie oraz fizycznie nad najbliższymi. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Iławy od ponad dwóch lat znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury ze swoją partnerką jak również dziećmi — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP Iława.

Mężczyzna wyzywał swoich najbliższych, bił, groził pozbawieniem życia, zamykał w łazience oraz wydzielał jedzenie.
— Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 29-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5