Dębski, Styczyński, Fryzka. ICK Iława zaprasza na "Fuzję dźwięków"

2020-10-07 12:05:35(ost. akt: 2020-10-07 12:27:28)

Autor zdjęcia: materiały ICK Iława

Iławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu znakomitych artystów — Krzesimira Dębskiego, Jerzego Styczyńskiego i Urszuli Fryzki.
Termin: 26 października (poniedziałek), godz. 19:00

Miejsce: Kinoteatr "Pasja", ul. Niepodległości 13a

Bilety: 100 zł (sprzedaż online: https://bit.ly/3d2wbtP)
(bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.ickilawa.pl w zakładce KUP BILET oraz w kasie kina w godzinach jej otwarcia).
____________________________________________
Krzesimir Dębski - ceniony kompozytor, skrzypek i dyrygent
Twórca muzyki poważnej i współczesnej (ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, m.in.: 2 symfonie, opery, 4 oratoria, utwory religijne, 15 koncertów instrumentalnych), a także teatralnej (ponad 40 premier), eksperymentalnej i filmowej (ponad 100 filmów fabularnych m.in.: Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z Powrotem, Stara Baśń, 1920 Bitwa Warszawska, Thomas Falconer) oraz seriali telewizyjnych (ponad 3000 odcinków).

Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.
Lider i solista koncertującego od 1980 roku w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie, jazzowego zespołu String Connection (blisko 1000 koncertów w tym radiowych i telewizyjnych).
Wykładowca na letnich kursach muzycznych, m.in. w: Ankarze, Darmstadt, San Diego, Los Angeles, Miami i w Vallenci (California). Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu i Łodzi.
Wielokrotny laureat nagród, mi.in., I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983), nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985) oraz wielu nagród w konkursach radiowych, płytowych i kompozytorskich.

Urszula Fryzka - wokalistka
Absolwentka estradowej szkoły muzycznej im. Anny German w Białymstoku. Uczennica Danuty Paziuk i Marzeny Wojak (śpiew operowy).
Laureatka festiwali: Twórców Piosenki Polskiej, Młodzi w Piosence oraz Mistrzów Polski Karaoke. Śpiewa od zawsze i kocha łączy pasję z pracą.
Wokalistka zespołu Chmury współpracowała m.in. Big Cyc, Golden Life, Jennifer Batten, Kuba Płucisz, Jacek Krzaklewski (Perfect).

Jerzy Styczyński - gitarzysta
Jeden z najważniejszych polskich gitarzystów. Współtworzył „CEGŁĘ” (1985) – jedną z najważniejszych płyt polskiego bluesa i rocka. Gra w jednym z najważniejszych dla polskiej muzyki zespole Dżem. Zagrał min w "Sie macie ludzie" i "Skazany na bluesa". Pomijając ten cały dorobek i status, pozostaje niesamowicie otwartym, pogodnym i pokornym muzykiem, który wie, na czym tak naprawdę polega wartość artystyczna. Jest guru dla kilku pokoleń gitarzystów, pozostaje cały czas w pierwszej linii, koncertując, nagrywając i uświetniając różne muzyczne wydarzenia.

Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszy innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, Martynie Jakubowicz, Leszkowi Cichońskiemu, Staremu Dobremu Małżeństwu, Cree.

materiały ICK Iława

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5