Okradł kościół i próbował włamać się do kolejnego. Wpadł przez monitoring

2020-08-20 09:03:39 (ost. akt: 2020-08-20 11:40:40)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z iławskiej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do kościelnej skarbonki. Zebrany materiał dowodowy doprowadził ich na trop 50-letniego mężczyzny z gminy Iława.
Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z kościołów — mowa o kościele na os. Lipowy Dwór (parafia rzymskokatolicka św. Andrzeja Boboli). Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych po tym, jak świątynię po ostatnim nabożeństwie opuścili wszyscy wierni.
— Sprawca po pokonaniu drzwi wszedł do kościoła, następnie włamał się do puszki z pieniędzmi i ukradł jej zawartość — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Na miejscu przestępstwa pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli również nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa.

— Policjanci ustalili, że to nie jedyne włamanie tamtej nocy. Okazało się, że sprawca usiłował włamać się również do innego kościoła, sklepu warzywnego oraz lokalu gastronomicznego, ale w tych przypadkach nie udało mu się sforsować drzwi. Jak ustalili funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania, za włamaniami stoi 50-latek z gminy Iława, dobrze znany im z wcześniejszych interwencji — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5