Pożar w Goryniu. Lokatora na szczęście nie było w środku

2020-06-16 09:54:53 (ost. akt: 2020-06-16 10:13:31)
W Goryniu doszło do pożaru w budynku gospodarczym, w którym mieszka mężczyzna

W Goryniu doszło do pożaru w budynku gospodarczym, w którym mieszka mężczyzna

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

Siedem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej ruszyło wczoraj po południu (poniedziałek 15 czerwca) do pożaru budynku gospodarczego w Goryniu (powiat iławski, gm. Kisielice).
"Goryń — pożar budynku gospodarczego zamieszkiwanego przez człowieka" — wiadomość takiej treści otrzymaliśmy w poniedziałek po godzinie 14.00. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Iławie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Goryniu, Kisielicach i Jędrychowie ruszyli do akcji. Płonęło wnętrze budynku znajdującego się na uboczu wsi.

— Okazało się, że rzeczywiście w tym budynku mieszka człowiek, jednak w momencie naszego przyjazdu na miejsce pożaru, na szczęście nie było go w środku — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej PSP Iława. Lokator budynku gospodarczego prawdopodobnie przebywał w tym momencie na terenie Gorynia.

— Strażacy wynieśli ze środka butlę z gazem, ugasili pożar, jednak zniszczeniu w wyniku działania ognia uległo praktycznie całe wyposażenie wnętrza — dodaje st. kpt. Rutkowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5