54-latek z Iławy okradł swojego niepełnosprawnego brata

2020-06-10 10:48:16 (ost. akt: 2020-06-10 10:54:53)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mężczyźnie, który ukradł swojemu niepełnosprawnemu bratu znaczną kwotę pieniędzy (kilka tysięcy złotych).
Policjanci z KPP Iława pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 54-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego zabrał mu znaczną ilość pieniędzy.

— Okazało się, że gotówka była schowana w koszyczku od skutera, a pojazd należał do osoby niepełnosprawnej. W trackie dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawcą jest 54-letni brat pokrzywdzonego — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci zatrzymali mieszkańca Iławy, przedstawili mu zarzut i odzyskali część skradzionych pieniędzy. Jak się okazało, pokrzywdzony kilka dni wcześniej wziął pożyczkę z banku.
Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (10 czerwca) wydaniu m.in.

Kongres wirtualny, ale problemy realne
W jakże odmiennych warunkach niż trzy poprzednie odbył się wczorajszy Kongres Przyszłości 2020. Jednak debata online w siedzibie "Gazety Olsztyńskiej" była tylko wprowadzeniem do czwartego już Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Przyszłości, który odbędzie się 26 listopada.

Miliardy dopisane na kontach
Dobre wiadomości dla przyszłych emerytów. Dzięki czerwcowej waloryzacji ich składki i kapitał początkowy zgromadzony w ZUS wzrośnie o prawie 9 procent. A to oznacza, że przyszła emerytura będzie wyższa nawet o kilkaset złotych.

UWM wybierze nowego rektora
Dzisiaj elektorzy, czyli reprezentanci pracowników i studentów, wybiorą nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kandydatami są profesorowie UWM: Jarosław Dobkowski i Jerzy Przyborowski.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5