Oficjalnie: Łukasz Suchocki piłkarzem GKS-u Wikielec. Kto będzie kolejny?

2020-02-18 16:41:51(ost. akt: 2020-02-19 14:58:11)
Łukasz Suchocki, już w barwach GKS-u Wikielec

Łukasz Suchocki, już w barwach GKS-u Wikielec

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, lider forBET IV ligi zapłacił Jeziorakowi Iława dwa tysiące złotych za wykup jego zawodnika. Tym samym Łukasz Suchocki już ze spokojną głową może przygotowywać się do rundy wiosennej w barwach nowego klubu.
Początek przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/20 forBET IV ligi przyniósł lokalny, transferowy hit: Łukasz Suchocki, wychowanek Jezioraka Iława, po dwóch i pół sezonach spędzonych w macierzystym klubie postanowił odejść z drużyny zajmującej drugie miejsce w tabeli. Zawodnik informował o tym m.in. w naszym artykule Czas odejść w Jezioraku? O wzmocnieniach powinniśmy raczej zapomnieć.

Skrzydłowy (może także grać w ataku) nowej drużyny nie szukał ani długo, ani daleko: Suchocki pojawił się w styczniu na treningu GKS-u Wikielec, a więc u bardzo bliskiego sąsiada Jezioraka. Od tamtej pory między klubami z Iławy i Wikielca trwały rozmowy na temat szczegółów jego przejścia, przez ten czas piłkarz trenował z nowym zespołem i grał w sparingach.

Wczoraj (poniedziałek 17 lutego) klub z gminy Iława poinformował oficjalnie na swoim portalu internetowym o tym, że Suchocki został właśnie zawodnikiem zespołu trenera Wojciecha Tarnowskiego. - Formalności dotyczące przejścia zawodnika zostały sfinalizowane w piątek 14 lutego – czytamy w newsie.

Piłkarze grający na poziomie IV ligi nie mają – teoretycznie – podpisanych zawodowych kontraktów, tylko deklarację gry w danym zespole. Suchocki chciał opuścić Jeziorak, ale też iławski klub chciał jeszcze zarobić na odejściu wartościowego zawodnika. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kwota wykupu iławianina z klubu z ulicy Sienkiewicza wyniosła dwa tysiące złotych.

Przy tego typu transakcjach używane jest sformułowanie, że klub który chce pozyskać gracza, musi zapłacić za „wyszkolenie zawodnika”, przy czym jednak trzeba pamiętać, że Suchocki ma już 33 lata (urodziny miał 3 lutego), więc ewentualne szkolenie w Jezioraku przechodził jakieś dwadzieścia kilka lat temu, a przez ten czas grał m.in. w Stomilu Olsztyn, Olimpii Grudziądz czy Chojniczance Chojnice. Bardziej pasujące jest tu więc chyba słowo „wykup”.

- 33-latek jest pierwszym, ale najpewniej nie ostatnim zawodnikiem, który zimą zasili szeregi GKS-u. Obecnie finalizowane są sprawy formalne z przejściem do Wikielca pomocnika Adama Kuczniera. To zawodnik DKS-u Dobre Miasto, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w III-ligowym Kaczkan Huraganie Morąg – czytamy w artykule zamieszczonym na portalu www.wikielecgks.pl.

Podobnie jak z Kucznierem, rzecz się ma z wychowanym w GKS-ie Wikielec bocznym obrońcą Dawidem Krajnikiem (także iławianin), który również jest na testach w klubie liderującym w IV lidze. Wiele wskazuje na to, że obaj będą kolejnymi – po Suchockim – zawodnikami, którzy przyjdą zimą do „Gieksy”. Czy okażą się wzmocnieniami w i tak już bardzo mocnej drużynie? To już zweryfikuje boisko.

Są przyjścia, są też odejścia. Gminny Klub Sportowy opuścili Jakub Słomski, Adrian Płoski, Michał Kwiatkowski oraz Błażej Turowski.
- Cała czwórka sama zrezygnowała z trenowania z drużyną i szuka sobie nowych klubów. Płoski w weekend wystąpił w barwach Pomezanii Malbork, zaś Turowski i Słomski w Czarnych Rudzienice - donoszą redaktorzy portalu klubu z Wikielca.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPOLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

"Salon Margaret" - lśniące kolory, piękne i zdrowe paznokcie bez uczuleń. Mój profesjonalizm i nieskończone pomysły spodobają się każdej kobiecie
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Człowiek roku #2871574 | 213.25.*.* 19 lut 2020 10:23

    Figur ha ha nie ma co pisać bo i tak zachwile wszystkie komentarze usuną

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Nie udany kanaly #2871492 | 213.25.*.* 19 lut 2020 09:11

    Figur człowiek roku co ten człowiek zrobił niech wypowie się młodzież jakich słów używa do nich , to jak tak to Sobiech na prexydenta

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5