Iława Gospel Singers noworocznie i jubileuszowo. Zobacz zdjęcia z koncertu

2020-01-08 08:35:00(ost. akt: 2020-01-08 08:52:03)
Koncert zainaugurował jubileuszowy, piąty już rok działalności zespołu Iława Gospel Singers

Koncert zainaugurował jubileuszowy, piąty już rok działalności zespołu Iława Gospel Singers

Autor zdjęcia: archiwum Iława Gospel Singers/ Karol Chołaszczyński

Do Betlejem wiele dróg — śpiewali członkowie Iława Gospel Singers w poniedziałkowy wieczór, 6 stycznia. W święto Trzech Króli po raz kolejny zabrali słuchaczy w muzyczną podróż do betlejemskiej stajenki.
Koncert odbył się w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie. Koncerty kolędowe Iława Gospel Singers w święto Trzech Króli są już tradycją, ale ten był szczególny z kilku powodów. Po pierwsze, wzięli w nim udział zaproszeni goście: dziecięca schola Cantate Deo z Susza. Po drugie, koncert zainaugurował jubileuszowy, piąty już rok działalności zespołu. Warto podkreślić, że chór wystąpił w powiększonym składzie, z debiutującymi w jego szeregach wokalistami.

Koncert składał się w dużej mierze z autorskich (w tym również premierowych) utworów Iława Gospel Singers, kolęd i piosenek świątecznych w gospelowych aranżacjach. Nie zabrakło też tradycyjnych kolęd śpiewanych wspólnie z licznie zgromadzoną w kościele publicznością i pięknych pastorałek wykonywanych przez dzieci z Cantate Deo.

Po raz kolejny także ojcowie oblaci pod wodzą o. Andrzeja Albiniaka włączyli się w śpiew, rozpoczynając finałowe wykonanie znanej kolędy „Mędrcy świata, monarchowie”. Słuchacze chętnie włączali się w śpiew, klaskali, stworzyli też niezwykły klimat podczas utworu „A star is shining tonight”, na prośbę dyrygenta rozświetlając kościół światełkami telefonów.

Dla Iława Gospel Singers jubileuszowy rok działalności będzie rokiem nowych, ciekawych projektów muzycznych i koncertów. Warto śledzić kolejne doniesienia na temat zespołu.

Ewa Siuda-Szymanowska
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5