Przywłaszczyła portfel i zapłaciła kartą za zakupy. 18-latka usłyszała zarzuty

2019-12-04 12:30:52 (ost. akt: 2019-12-04 12:45:00)

Autor zdjęcia: GW

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Lubawy. 18-latka znalazła w sklepie portfel z zawartością. Była tam m.in. karta płatnicza, którą zapłaciła za swoje zakupy. Dziewczyna w najbliższym czasie ze swojego zachowanie będzie tłumaczyła się przed sądem.
Policjanci z komisariatu w Lubawie zostali poinformowani o kradzieży portfela. W trakcie czynności ustalili, że jedna z mieszkanek miasta po powrocie do domu z zakupów zorientowała się, że nie ma portfela o czym od razu poinformował funkcjonariuszy. Dodała, że w portfelu były pieniądze, dokumenty, dwie złote obrączki, oraz karta płatnicza.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności ustalili, że sklep, w którym kobieta robiła zakupy posiada monitoring.
— Policjanci przejrzeli zapis z kamer. Okazało się, że pokrzywdzona nie schowała portfela do torebki tylko włożyła go obok po czym portfel spadł na ziemię. Po chwili podniosła go młoda dziewczyna, która kartą ze znalezionego portfela zapłaciła za swoje zakupy — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Policjanci po przejrzeniu zapisu zdarzenia rozpoznali mieszkankę Lubawy, która przywłaszczyła zgubę. Ustalili, że jest to 18-latka, którą zatrzymali i przedstawili zarzuty, do których się przyznała. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Kodeks karny za samo przywłaszczenie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2830232 | 77.111.*.* 5 gru 2019 13:22

    Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - https://wyspakobiet.eu/monia25

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5