Morsy z całego kraju kąpielą uczciły Święto Niepodległości. Do Jezioraka weszło 210 osób! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-11-11 12:29:53(ost. akt: 2019-11-11 12:49:43)
Dzika Plaża w Iławie - tu kapać się można przez cały rok! ;)

Dzika Plaża w Iławie - tu kapać się można przez cały rok! ;)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

11 listopada nad Jeziorak nadciągają morsy z wielu miast i wsi z całego kraju. Nie inaczej było dziś - miłośnicy lodowatych kąpieli rozpoczęli nowy sezon i jednocześnie uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalnie zgłosiło się 210 osób, jednak zdaje się, że było ich jeszcze więcej.
To już tradycja, że iławskie morsy z klubu Lodowaci oraz ich mnóstwo przyjaciół sezon zimowych kąpieli rozpoczynają w dzień, w który przypada Narodowe Święto Niepodległości. W poniedziałek 11 listopada na "Dzikiej Plaży" (kilka lata temu morsów gościła plaża „Prawdziwka”) odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia.

- Największą atrakcją rozpoczęcia sezonu zimnych kąpieli jest sama kąpiel. Przynosimy na nią zawsze gadżety w narodowych, biało-czerwonych barwach, aby uczcić Święto Niepodległości — mówi Karol Wilczyński z Lodowatych Iława.

— Jako klub przygotowujemy dla wszystkich kąpiących się pamiątkowe przypinki, ciepłą zupę, herbatę, ciasto. Dla osób, które po raz pierwszy zamorsowały będą dyplomy, które wręczymy na kolejnej kąpieli w niedzielę 17 listopada. Dla dzieci, które morsowały z nami, mieliśmy słodki upominek. W programie mamy również odśpiewanie hymnu Polski, była z nami orkiestra dęta Panthera Brass Band, już po raz drugi. Bezpieczeństwo w trakcie imprezy, które jest dla nas bardzo ważne zapewnią zawsze ratownicy WOPR. W trakcie tegorocznej edycji prowadziliśmy zbiórek pieniędzy dla pani Danusi Wacławskiej jako kontynuacja festynu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie — dodaje Karol Wilczyński.


— Udział w naszej imprezie jest nieodpłatny, jednak jej zorganizowanie byłoby trudne, gdyby nie nasi przyjaciele-sponsorzy, którymi są w tym roku Tartak Self, przedsiębiorstwo ogólnobudowlane Andrzej Jarząbek, restauracja Stary Tartak i Wilczyńscy Ubezpieczenia— wymienia organizator z klubu Lodowaci Iława.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Muka #2817422 | 91.160.*.* 11 lis 2019 19:44

    Teraz jest prawdziwa niepodlegla Bo jest istroj PISdokracja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. TROL WARMIŃSKI #2817343 | 79.184.*.* 11 lis 2019 14:38

    Tu była Rzesza Niemiecka

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5