Patriotyczny parkrun Mały Jeziorak! Iława na sportowo obchodzi już Narodowe Święto Niepodległości [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-11-09 11:22:34 (ost. akt: 2019-11-10 08:52:38)
Trasa iławskiego parkrunu prowadzi wokół jeziora Mały Jeziorak. Tu podbieg na most, tuż przy "Mechaniku"

Trasa iławskiego parkrunu prowadzi wokół jeziora Mały Jeziorak. Tu podbieg na most, tuż przy "Mechaniku"

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Biało-czerwone koszulki, szaliki, czapki – dzisiejszy (sobota 9 listopada) parkrun Mały Jeziorak miał mocno patriotyczny wydźwięk. Biegaczki i biegacze z Iławy i wielu innych miast już zaczęli świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada na najbliższy poniedziałek.
Już po raz szósty z rzędu tuż przed godziną 9.00 pod iławskim basenem zebrał się tłum miłośników najprostszej formy sportu. W parkrun Mały Jeziorak uczestniczy mnóstwo biegaczek i biegaczy z Iławy w najróżniejszym wieku, ale nie brakuje też osób z innych bliższych i dalszych miejscowości. Tradycyjnie, byli sportowcy biegnący indywidualnie, ale też np. z psem w parze, nie zabrakło także chodziarzy nordic walking. W dzisiejszym biegu wzięło udział 141 osób!

Parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa sportowa, w której nie liczy się wynik, tylko sam fakt uczestniczenia w czymś wspólnym, fajnym, bez niepotrzebnej napinki. Wyniki, owszem, są zapisywane dzięki specjalnemu systemowi elektronicznemu: w internecie można odnaleźć swoje rezultaty i porównać je z poprzednimi lub z wynikami uzyskanymi przez zawodników z różnych zakątków kuli ziemskiej.

Biegi parkrun mają miejsce w ogromnej ilości miast i wsi na całym świecie. Zawsze w soboty, zawsze o 9.00. Poniżej nagranie wideo ze startu oraz zdjęcia z trasy szóstego parkrunu Mały Jeziorak.zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5