Kolejna "Historia jednej ulicy". Czas na ulicę Kopernika!

2019-11-08 09:48:49 (ost. akt: 2019-11-08 10:03:36)
Plakat promujący wycieczkę

Plakat promujący wycieczkę

Powstała szybciej niż dzisiejsza ulica Sobieskiego (Scharnhorst-Strasse), po to, by skomunikować kompleks koszar z ulicą Wyszyńskiego (Bahnhofstrasse). Długo jednak pozostawała niezabudowana. Doskonale jednak widać ją na przedwojennych zdjęciach. Mowa o ulicy Kopernika (Lützow-Strasse), która będzie bohaterką najbliższej wycieczki z cyklu "Historia jednej ulicy".
Trzydziesta czwarta wycieczka z dobiegającego końca cyklu "Historia jednej ulicy" zawita w sobotę 9 listopada do południowej części miasta - do tzw. "nowej Iławy". Uczestnicy spotkają się o godz. 15:00 przy budynku kasyna przy ulicy 1 Maja 12, by następnie powędrować wspólnie z przewodnikami Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim w kierunku wschodnim.

Wędrówka będzie, oczywiście, wypełniona opowieściami dotyczącymi ulicy Kopernika oraz innych miejsc z okolicy, które są warte uwagi. Będzie zarówno o czasach przed, jak i powojennych. Każdy z uczestników na pewno znajdzie coś dla siebie.

Sobotnia wycieczka zakończy się na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie - z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości - zapalone zostaną znicze.

Organizatorem wycieczki jest Internetowe Muzeum Iławy - www.ilawasprzedlat.pl.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5