Na leczenie Danuty Wacławskiej zebrano 40 tys. zł! Wspaniała akcja SP4 i przyjaciół, Danusia dziękuje za pomoc [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-10-29 10:05:04(ost. akt: 2019-10-29 10:48:04)
Danuta Wacławska dziękuje wszystkim za pomoc

Danuta Wacławska dziękuje wszystkim za pomoc

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

— Muszę przyznać szczerze, że jesteśmy bardzo zadowoleni, a nawet zaskoczeni tym, ile pieniędzy na leczenie naszej koleżanki Danuty Wacławskiej udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego — mówi Kazimierz Tyszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie.
„Czyń dobro każdego dnia” — pod takim hasłem odbywał się w sobotę (26 października) festyn charytatywny zorganizowany przez iławską "Czwórkę" . Walcząca z chorobą nowotworową iławianka Danuta Wacławska po raz kolejny mogła przekonać się, że może liczyć na pomoc wielu osób. Nadeszła ona także ze strony społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników, w której była dyrektorką.

Według informacji oficjalnej, którą przekazał nam wczoraj dyrektor szkoły Kazimierz Tyszkiewicz, podczas festynu i przy okazji jego organizacji (inne iławskie podstawówki przekazały wcześniej darowizny) zebrano — uwaga! — 39 600 złotych! To ogromna suma! Całość zostanie wykorzystana na leczenie chorej na nowotwór iławianki.

Liczenie złotówek ciągle trwa — dziś kwota przekroczyła 40 tysięcy złotych, niedługo organizatorzy podadzą ostateczną liczbę złotówek zebranych podczas festynu „Czyń dobro każdego dnia”.

>>> Czego to tego dnia nie było w iławskiej podstawówce?! Malowanie paznokci, malowanie twarzy, „tatuaże”, do tego „Tani Armani”, czyli stoisko z używaną odzieżą a także mnóstwo stoisk z jedzeniem (kolejka po watę cukrową była naprawdę długa), z maskotkami (zakupiliśmy pięknego wielbłąda), książkami itp.

Centrum wydarzenia znajdowało się w sali gimnastycznej, gdzie występy dały zespoły muzyczne (m.in. Iława Gospel Singers oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta). To tam, na samym początku wydarzenia usłyszeliśmy piękne zdanie: „Dziś wszyscy jesteśmy jedną rodziną.... Rodziną Danusi”. Festyn trwał od godziny 12 do 16.

— Muszę przyznać szczerze, że jesteśmy bardzo zadowoleni, a nawet zaskoczeni tym, ile pieniędzy na leczenie naszej koleżanki Danuty Wacławskiej udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego — mówi Kazimierz Tyszkiewicz.

Poniżej osobiste podziękowanie od Danuty Wacławskiej, odczytane w czasie festynu.

— Witam wszystkich przybyłych w dniu dzisiejszym, aby mnie wspomóc w walce o życie. To ogromne szczęście mieć wokół siebie tylu wspaniałych, wartościowych ludzi. Osób wspierających słowem, czynem i modlitwą.
Wasza dobroć i ogromne serce to Wielka Siła dla mnie, ale i też dla Was. To budujące, jak wiele dobra Jedno z Was potrafi dać Drugiemu. Nie ma mnie wśród Was, bo to zbyt wiele gwałtownych emocji, których mogę nie dźwignąć. Jest z Wami moje serce.
Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to wielkie przedsięwzięcie. Dziękuję organizatorom festynu, koleżankom, kolegom, pracownikom „Czwórki”, uczniom, rodzicom — całej społeczności szkolnej i lokalnej, darczyńcom, przyjaciołom, znajomym i nieznajomym — ludziom Dobrego Serca.
Dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna. Niech ta myśl będzie wyrazem mojego podziękowania:
„Być dobrym to umieć się zatrzymać,
Ofiarować swój czas, pozwolić odczuć ciepło,
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem, radosnym uśmiechem
I sprawić by serce drugiego człowieka
Otwierało się jak kwiat w promieniach słońca. "

DZIĘKUJĘ.
Danuta Wacławska


>>> O walce Danuty Wacławskiej z chorobą pisaliśmy m.in. przy okazji niezwykłego wyczynu, którego dokonała Agata Wacławska-Matyjasik (pani Danuta jest jej ciocią). Iławianka jako pierwsza kobieta w historii, przepłynęła wpław Jeziorak, najdłuższe jezioro w Polsce, a osiągniecie to zadedykowała właśnie swojej cioci.

Na temat iławianki i jej rodziny pisał także nasz sportowy felietonista, Paweł Hofman. Przeczytaj: Niezwykły klan Wacławskich i ich najdzielniejsza Wojowniczka.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uczeń #2818840 | 82.160.*.* 14 lis 2019 14:14

    Szkoda, że Pani Wacławska nie raczyła się pojawić na tym festynie..to trochę brak szacunku dla ludzi, którzy zorganizowali wszystko od A do Z.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5