Iława. Spotkanie z ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci

2019-09-25 13:35:18(ost. akt: 2019-09-25 13:45:17)

Autor zdjęcia: Pixabay

O tym, że sieć internetowa jest niebezpieczna nikogo nie trzeba przekonywać. Nie każdy jednak wie, jak ustrzec dzieci przed pułapkami Internetu. W iławskim Kinoteatrze odbędzie się spotkanie z ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci.
Wydarzenie rozpocznie się 7 października 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 - 20.00 w Kinoteatrze. Spotkanie poprowadzi p. Łukasz Wojtasik ekspert w dziedzinie cyberprzemocy od lat zajmujący się działaniami profilaktycznymi skierowanymi do rodziców oraz szkoleniami profesjonalistów w tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Przedstawi on zagrożenia jakie mogą spotkać nasze dzieci w sieci np.: seksting, uwodzenie w internecie, opowie czym jest hejt oraz patostreamy. Coraz częściej zarówno dzieci jak i osoby dorosłe nie uświadamiają sobie jak krzywdzące mogą być działania podejmowane online. Kontakt dziecka z niepożądanymi materiałami w internecie często powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój i obniża poczucie bezpieczeństwa. Dlatego bardzo ważną role w przeciwdziałaniu cyberprzemocy pełnią rodzice, którzy dzięki bliskim relacjom mogą skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom lub szybko je wykryć i zainterweniować.

W drugiej części spotkania zaprezentowany zostanie film "Pożegnanie z niewinnością", który przedstawia szczęśliwą rodzinę Cameronów mieszkającą w dużym, eleganckim domu na przedmieściach. Rodzice są przekonani, że zapewniają dzieciom całkowite bezpieczeństwo i że nie może stać się nic złego. Tak było do momentu gdy 14-letnia Annie (Liana Liberato) poznaje w Internecie 16-letniego Charliego. Chłopak jest ziszczeniem marzeń nastolatki o idealnym partnerze. Annie coraz bardziej angażuje się w wirtualną znajomość. Rodzice nie maja nic przeciwko, w końcu takie zauroczenie jest typowe dla dziewcząt w tym wieku. A potem Annie spotyka się z Charliem – i okazuje się, że rzeczywistość jest szokująco inna od wyobrażanej. To spotkanie pociąga za sobą dramatyczne wydarzenia i zmienia życie całej rodziny na zawsze...

Źródło: UM Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zbyszek #2795705 | 185.144.*.* 25 wrz 2019 13:51

    W artykule brakuje informacji w zakresie zasad udziału w spotkaniu (bilety, bezpłatne wejściówki...). Czy można uzupełnić artykuł, ponieważ chętnie wziąłbym udział, ale nie wiem, czy jak przyjdę z przysłowiowej "ulicy" to czy będę mógł wejść. Raczej wątpliwe.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5