E=mc2, czyli V Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem [PROGRAM, SZCZEGÓŁY]

2019-09-17 11:24:50(ost. akt: 2019-09-17 13:52:43)

Autor zdjęcia: UM Iława

POD NASZYM PATRONATEM|| W sobotę 21 września br. w Iławie odbędzie się już piąta edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Jego ideą jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych, a głównym celem jest zaszczepiać nowe pasje i inspirować do poszerzania horyzontów dzieci oraz młodzież z Iławy.
W tym roku, już po raz piąty apetyt do nauki wśród młodych ludzi będzie rozbudzany najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem czyli poprzez zabawę.

Co trzeba wiedzieć?
Piknik rozpoczną o godzinie 9.30 pokazy w amfiteatrze dla klas 1-3, godzinę później tj. o 10.30 przewidziany jest pokaz dla dzieci z klas 4-6 a po nim o 11.30 dla uczniów klas 7-8. Zaraz po pokazach na głównej scenie, akcja przeniesie się nad Mały Jeziorak gdzie odbędą się wodne manewry służb ratunkowych. A przez cały czas trwania pikniku na gości czekać będą stoiska inspiracji z masą atrakcji naukowych.

Kto będzie inspirował podczas pikniku
Swoją obecność na Pikniku zapowiedziało już kilkanaście Studenckich Kół Naukowych z renomowanych uczelni całego kraju. Stoisko każdego z nich będzie zachęcać uczestników do zapoznania się z ich dziedziną nauki i zaproponuje inna atrakcje. Dodatkowo do grona stoisk inspiracji dołączyły firmy, instytucje i stowarzyszenia lokalne prezentujące swoje pasje od kuchni, a wszystkie atrakcje są podzielone na strefy tematyczne. Tegorocznym inspiratorem jest genialny fizyk Albert Einstein.


Dlaczego Piknik jest tak wyjątkowy?
Choćby dlatego, że jest to wydarzenie całkowicie niekomercyjne, skupiające ludzi nadzwyczaj kreatywnych, z energią i pasjami, którzy za pomocą swojej ogromnej wiedzy zapraszają do fascynującego świata nauki. A sposób w jaki to robią sprawia, że każdy chciałby zostać w tym świecie na zawsze.

A co na dodatek?
Jedną z ciekawszych atrakcji są Mistrzostwa Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym oraz finałowy pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej, na który organizatorzy zapraszają o godzinie 21:00 do miejskiego amfiteatru.

Impreza w Iławie z czasem nabiera coraz większego rozmachu. Jak podają organizatorzy – jej termin nie jest przypadkowy. Piknik ma za zadanie już na początku roku szkolnego zainspirować uczniów do poszukiwań i samodzielnego odkrywania tajemniczego świata nauki.

Duży nacisk jest kładziony na to, aby wśród wystawców byli prawdziwi pasjonaci swoich dziedzin, którzy z zapałem dzielą się swoją pasją. Choć Iława to raczej małe miasto, tej imprezy mogą pozazdrościć nawet najwięksi!


PROGRAM
Sobota 21 września

Pokazy naukowe (Amfiteatr Miejski)
9:30 – klasy 1-3 „Zabawy językowe” Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
10:30 – klasy 4-6 „Mroźny, ciekły azot”- Mały Inżynier
11:30 – klasy 7+ „Pokazy chemiczne”- Mały Inżynier
12:00 – Wodne manewry służb ratunkowych
12:30 – „Woda w lesie, zimne ognie z lasu”- Nadleśnictwo Iława
13:00 – Spektakl „Made in China, czyli o pirotechnice kilka słów” – Chemicy z Wojskowej Akademii Technicznej
13:30 – „Logopedia to więcej niż myślisz”- Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
14:00 – Muzyczne inspiracje Małego Pi
14:30 – Podsumowanie „V Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem” i rozstrzygnięcia konkursów

A co poza nauką?
10:00 - Finał Mistrzostw Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym! –Mały Jeziorak

STREFA REKREACJI I ANIMACJI DLA DZIECI
18:00 Spektakl „Kajtuś Czarodziej” kinoteatr (bezpłatne wejściówki do odbioru w ICK ) „Tu nie wchodź! Tak nie rób! Nie zaglądaj! Nie stukaj!” – słyszy ciągle Kajtuś. A właściwie nie Kajtuś, a Antoś. A tak właściwie to Kajtuś Czarodziej. Jak do tego doszło? Nasza najnowsza premiera to historia ciekawego świata chłopca, w której mogą się przejrzeć zarówno dzieci jak i sami dorośli. Spektakl na podstawie powieści Janusza Korczaka.

18:00 - INDOCHINY Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem, który opowie o Indochinach. Laos, Kambodża i Wietnam, które zwiedził Piotr Wnuk to daleka kultura, ciekawa historia i odległe od europejskich smaki. Zapraszamy do sali konferencyjnej kina (na piętrze). Wstęp bezpłatny.

21:00 - WIELKI FINAŁ czyli „Pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej”!
Oceń najlepsze stoisko i weź udział w losowaniu!

UWAGA! W tym roku ogłaszamy konkurs na NAJLEPSZE STOISKO PIKNIKU! Zwycięzca, który uzyska najwięcej Państwa głosów otrzyma Nagrodę Publiczności. A wśród głosujących rozlosujemy zestaw piknikowych gadżetów!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: UM Iława2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5