Bezpieczny Pierwszak — akcja Gazety Iławskiej i sponsorów ruszyła! Rozdaliśmy workoplecaki w SP3 Iława [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-09-17 07:00:00(ost. akt: 2019-09-17 07:48:42)
Workoplecaki rozdaliśmy m.in. w klasie Ib szkoły podstawowej nr 3 w Iławie. Na zdjęciu uczniowie oraz Grzegorz Olszewski, wychowawczyni Marianna Protasewicz (górny rząd, w środku) i Paulina Kasprzycka z Gazety Iławskiej

Workoplecaki rozdaliśmy m.in. w klasie Ib szkoły podstawowej nr 3 w Iławie. Na zdjęciu uczniowie oraz Grzegorz Olszewski, wychowawczyni Marianna Protasewicz (górny rząd, w środku) i Paulina Kasprzycka z Gazety Iławskiej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Od kilku już lat Gazeta Iławska wspólnie z samorządami i firmami komercyjnymi organizuje akcje skierowane do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W minionych latach rozdawaliśmy pudełka śniadaniowe, ale w tym roku szkolnym postawiliśmy na bezpieczeństwo.
W poniedziałek, 16 września wspólnie z pierwszym sponsorem akcji Grzegorzem Olszewskim, dyrektorem Szkoły Języków Obcych Gregor z Iławy rozdaliśmy workoplecaki dla pierwszaków z iławskiej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

Dzieci otrzymały śliczne woreczki z elementami odblaskowymi, a także, dzięki uprzejmości Szkoły Języków Obcych Gregor, dodatkowe upominki, z których się bardzo ucieszyły. Wszystkie dzieci zapytane przez nas, czy znają zasady bezpieczeństwa — w jaki sposób zachować się na przejściu dla pieszych — odpowiadały bezbłędnie, tak więc panie wychowawczynie oraz rodzice mogą być z nich dumni.

Poręczne workoplecaki, które otrzymały dzieci, uszyte zostały z tkaniny fluorescencyjnej z paskiem odblaskowym, dzięki temu będą bardziej widoczne na drodze podczas jesiennych spacerów, drogi ze szkoły lub na zajęcia dodatkowe.

Dziękujemy panu Grzegorzowi za wsparcie akcji, a dzieci zapraszamy do jego szkoły na zajęcia z języków obcych. Niedługo odwiedzimy kolejną iławską podstawówkę, w której rozdamy workoplecaki ufundowane przez firmę Spomer.

Jeśli chcesz wspomóc naszą akcję Bezpieczny Pierwszak, to zapraszamy do współpracy! Kontakt: ilawa@gazetaolsztynska.pl, tel. 89 648 88 91.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5