Lubisz śpiewać? Weź udział w II Warsztatach Gospel nad Jeziorakiem

2019-09-15 12:35:43(ost. akt: 2019-09-15 12:46:28)
Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

II Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem poprowadzi brytyjski wokalista, dyrygent chórów gospel, współtwórca programów telewizyjnych BBC „Songs of Praise” i „Gospel Train” - Colin Williams. To wyjątkowa szansa na niezapomniane przeżycia muzyczne i duchowe. Nie trzeba znać nut, ani języka angielskiego, za to bardzo wskazana jest muzykalność.
Warsztaty Gospel to wyjątkowe wydarzenie, które na terenie Iławy organizowane jest po raz drugi. W pierwszej edycji (2018 r.) nabór uczestników wiązał się z naborem do zespołu Iława Gospel Singers, w tegorocznych warsztatach może wziąć udział każdy, kto chciałby doświadczyć mocy muzyki gospel, poznać innych ludzi i wystąpić w emocjonującym, niepowtarzalnym koncercie finałowym pod kierunkiem profesjonalnego artysty tego gatunku. Jedyne ograniczenie dotyczy wieku (co jest związane z intensywnością warsztatowych spotkań) - najmłodsi uczestnicy powinni mieć ukończone 14 lat.

- Nie ma znaczenia czy śpiewasz zawodowo czy tylko „pod nosem”... - zapewniają organizatorzy. - Jeśli w ogóle lubisz śpiewać, Gospel ci w duszy gra lub chcesz się przekonać, czy zagra – weź udział w warsztatach!

Warsztaty gospel to niezwykle popularna forma aktywizowania społeczności lokalnych niemal na całym świecie. W Polsce tego rodzaju wydarzenia organizowane są z wielkim powodzeniem w szczególności na południu kraju, gdzie gospel ma już swoją ugruntowaną pozycję (w samym Krakowie funkcjonuje 9 chórów reprezentujących ten gatunek).

Coroczne edycje warsztatów gromadzą bardzo liczne grono odbiorców - mieszkańców danego miasta i okolic, którzy pod okiem profesjonalnych artystów uczą się pieśni gospel w charakterystycznej 3-głosowej harmonii, aby zaprezentować je podczas koncertu finałowego. Sam zaś koncert, wykonawcom jak i zebranym słuchaczom dostarcza potężnej dawki pozytywnej energii oraz niezapomnianych przeżyć artystycznych i duchowych.

- Nie inaczej będzie w Iławie! Uczestnicy warsztatów pod okiem Colina Williamsa stworzą 3-głosowy chór gospel, który w ciągu 2 dni weekendowych (tylko!), wypełnionych próbami i dobrym humorem, przy wsparciu zespołu instrumentalnego oraz zespołu Iława Gospel Singers, przygotują program na koncert finałowy. Ci, którzy nie zdecydują się bezpośrednio wziąć udziału w Warsztatach Gospel, będą mogli wysłuchać koncertu powarsztatowego w niedzielny wieczór - dodają organizatorzy.

Wszystkie informacje dotyczące II Warsztatów Gospel nad Jeziorakiem znajdują się na stronach internetowych IGS i Stowarzyszenia oraz na Facebooku.

- Chcemy, aby Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem stały się okazją do wspólnego muzykowania, radosnego przeżywania wiary w Boga (a może i zbliżenia się do Niego), doświadczania piękna spotkania z drugim człowiekiem bez względu na różnice wyznań, kolor skóry i inne... Mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją warsztatów, miłośników tej formy muzykowania w naszym regionie będzie przybywać. Zapraszamy bardzo serdecznie!

WARSZTATY GOSPEL NAD JEZIORAKIEM
Termin: 12-13 października 2019
Miejsce warsztatów: Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie
Koszt udziału: 50 zł indywidualnie / 40 zł grupowo

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października lub do wyczerpania miejsc (w przypadku osiągnięcia limitu uczestników rejestracja zostanie wstrzymana). Gwarancją udziału w warsztatach jest:
Wypełnienie formularza rejestracyjnego
Dokonanie opłaty w cenie promocyjnej do 22 września:
- dla zgłoszeń indywidualnych: 50 zł
- dla zgłoszeń grupowych (od 4 osób): 40 zł/osoby
(Po 22 września obowiązują ceny regularne: koszt udziału o 20 zł większy)

Nie zwlekaj. Liczba miejsc ograniczona!

KONCERT FINAŁOWY
13 października (niedziela) 2019, godz. 17:00
Hala Widowiskowo-Sportowa w Iławie
Wejściówki: 10.00 zł (do nabycia u organizatora)

Informacje: www.ilawagospelsingers.pl, Facebook
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: ilawa.gospel@wp.pl , tel. 608 671 729

Colin Williams
Zaczął śpiewać w wieku 3 lat, a od 18 roku życia rozpoczął prowadzenie swojego kościelnego chóru gospel.

Jego miłość do muzyki zaowocowała współpracą z wieloma chórami, zespołami i artystami takimi jak: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, JP Cooper, Deronda K. Lewis, jak również Vincent Bohanan czy Dorinda Clark Cole.

Jako wokalista, tekściarz i aranżer, pracował także dla stacji BBC, tworząc programy radiowe i telewizyjne, np: “Songs of Praise”, czy “Gospel Train”. Mając na koncie trasy koncertowe z licznymi zespołami i artystami, Colin pracował również z organizacjami zajmującymi się sztuką społeczną, zachęcając adeptów do realizacji marzeń w przemyśle muzycznym.

Człowiek obdarzony nieprawdopodobną energią, pasją do muzyki gospel oraz niesamowitym słuchem muzycznym. Pracuje z determinacją nad uzyskaniem najlepszego brzmienia u każdego wokalisty. Uczy śpiewania z entuzjazmem, zapałem i miłością do muzyki, co gwarantuje niezapomniane przeżycia wokalne.

Organizator: Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem
Partnerzy: Iławskie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Urząd Miasta Iława

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5