Koszmar kobiety skończył się, gdy opowiedziała o wszystkim śledczym

2019-09-13 09:37:44 (ost. akt: 2019-09-13 09:40:41)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi rodzinami. Policjanci zaalarmowani o kolejnych awanturach odizolowali agresorów od pokrzywdzonych i osadzili w policyjnym areszcie.
Postanowienie o zastosowaniu dozoru policji i nakazie opuszczenia mieszkania wydał w środę 11 września prokurator wobec 67-letniego mieszkańca Iławy.
— Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia i zdrowia oraz używał wobec niej siły fizycznej — czytamy w policyjnym komunikacie.

Koszmar, w jakim żyła kobieta skończył się w momencie, gdy zdecydowała się opowiedzieć śledczym o tym, co przeżywała przez ostatnie lata. Agresywny 67-latek został już zatrzymany.

Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w iławskiej jednostce policji oraz zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Mężczyzna musi też wyprowadzić się ze wspólnie zajmowanego mieszkania.

>>> Drugiego z podejrzanych zatrzymali policjanci z Lubawy. Krewki 45-latek, również pod wpływem alkoholu, od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i obelżywymi.

— Niejednokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas mężczyzna szarpał kobietę, popychał i wykręcał jej ręce. Znęcał się również psychicznie nad swoimi dziećmi — informują policjanci z KPP Iława.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z art. 207 par. 1 kk. Prokurator, na wniosek funkcjonariuszy, zastosował wobec niego policyjny dozór. Będzie musiał pięć razy w tygodniu stawiać się w lubawskim komisariacie, a ponadto prokurator zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yhy #2790324 | 83.5.*.* 13 wrz 2019 11:23

  Słowa z przysięgi "w szczęściu i w nieszczęściu" powinny zostać wykreślone...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. kobieta #2790321 | 83.9.*.* 13 wrz 2019 11:13

  W iluż domach dzieja się takie koszmary... Ale cóż... Ślubowała mu przed ołtarzem wierność do końca swoich dni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5