Ja Też Lubię Biegać, Półmaraton — czeka nas wielkie iławskie święto biegania! [PROGRAM, INFO DLA BIEGACZY]

2019-09-06 14:06:21(ost. akt: 2019-09-06 16:57:44)
Iławski Półmaraton 2018 — start biegu Młody Maratończyk z mostu nad Jeziorakiem

Iławski Półmaraton 2018 — start biegu Młody Maratończyk z mostu nad Jeziorakiem

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W ten weekend zapomnijcie o telewizji i nudnych serialach. W ten weekend (7-8 sierpnia 2019) włączcie się, najlepiej całymi rodzinami, do wielkiego iławskiego święta biegania, jakim od dziewięciu już lat jest Iławski Półmaraton La Rive im. Antoniego Gierszewskiego oraz towarzyszące mu imprezy.
O samym półmaratonie pisaliśmy już wielokrotnie. Sportowe "dziecko" trenera lekkiej atletyki Pawła Hofmana, Piotra Szostaka i Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji z dyrektorem Wojciechem Żmudzińskim na czele rośnie i ma się dobrze. Tej imprezy już nawet nie trzeba reklamować — ma swoją wyrobioną markę wśród biegaczek i biegaczy w Polsce i nie tylko.

Organizatorom od początku zależało na tym, aby nie było to tylko wydarzenie dla wyczynowców, seniorów rywalizujących o jak najlepsze czasy. Dlatego do Iławskiego Półmaratonu włączono najpierw Młodego Maratończyka, a więc starty przewidziane dla młodzieży a następnie akcję "Ja Też Lubię Biegać!", zorganizowaną z myślą już nawet o przedszkolakach!

W ten sposób z jednodniowego wydarzenia (niedziela, kiedy to odbywa się bieg główny na 21 km oraz Młody Maratończyk) zrobiła się dwudniowa impreza sportowa. Do biegu "Ja Też Lubię Biegać!", do którego dojdzie w sobotę o 11.00 przy amfiteatrze i galerii handlowej Jeziorak, można zapisać swoje pociechy już dziś (piątek) w godzinach 15.00 — 18.00 w galerii Jeziorak oraz jutro.

W tym roku ambasadorką akcji jest piłkarka pochodząca z Iławy, Wiktoria Kiszkis, reprezentantka Polski do lat 17, obecnie zawodniczka West Ham United Londyn. Na pomysł ten wpadł trener Hofman, a my pomogliśmy mu w jego realizacji. Wiktoria oraz jej rodzina bardzo chętnie przystała na to, aby wesprzeć święto biegania. Do iławskich przedszkoli miejskich i podstawówek trafiło 4000 ulotek reklamujących "Ja Też Lubię Biegać!".

Poniżej publikujemy program imprezy, porady (w formie wideo) dla uczestników półmaratonu, oraz ulotkę (pierwszą stronę), którą otrzymały wszystkie iławskie przedszkolaki i uczniowie podstawówek. Przypominamy także o utrudnieniach w ruchu drogowym.PROGRAM IŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU 2019
7 września (sobota):
godz. 11.00 – starty biegów przedszkolaków i szkół podstawowych ”Ja Też Lubię Biegać!”; (biegi rozgrywane w grupach po 6-8 uczestników, bez pomiaru czasu). Miejsce: Bulwar Jana Pawła II nad Małym Jeziorakiem

8 września (niedziela):
godz. 11.00 – start biegu głównego Iławskiego Półmaratonu z mostu na ul. Konstytucji 3 Maja
ok. godz. 11:10 – start biegu „Młody Maratończyk”;
godz. 14.00 – zamknięcie linii mety biegu głównego;
ok. pół godziny po minięciu linii mety przez ostatnich zawodników zarówno w biegu „Młody Maratończyk”, jak i w biegu głównym – dekoracje i wręczenie nagród;
od godz. 13.00 – wydawanie w okolicach linii mety posiłków regeneracyjnych dla kończących bieg główny i bieg „Młody Maratończyk”.

Więcej informacji oraz obowiązujący regulamin imprezy: www.maraton-ilawa.pl

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5