Kierowca busa prawdopodobnie winnym spowodowania wypadku, w którym zginął taksówkarz z Iławy. W czwartek pogrzeb

2019-09-04 09:54:40(ost. akt: 2019-09-04 18:25:18)
Wracamy do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek (30 sierpnia) na drodze krajowej nr 16. W miejscowości Laseczno Małe zginął 55-letni taksówkarz z Iławy. Wiele wskazuje na to, że wypadek spowodował wyprzedzający go niezgodnie z przepisami kierowca busa.
O tym śmiertelnym wypadku było głośno w Iławie przez ostatnich kilka dni. 55-latek z Iławy rozpoczynał właśnie swoją zmianę na taksówce. Ruszył w trasę do Mózgowa (gm. Iława). Nie od dziś wiadomo, że fragment krajowej "16" na trasie Iława — Kisielice w okolicach skrzyżowań na Mózgowo i Gałdowo jest bardzo niebezpieczny. Pomiędzy nimi jest jeszcze mostek nad rzeką Osa. W przeszłości wielokrotnie dochodziło tu do wypadków.

To właśnie na tym odcinku trasy doszło do tragedii. Taksówkarz z Iławy wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku Mózgowa. W tym momencie w lewy bok prowadzonego przez niego opla zafiry z ogromnym impetem uderzył bus, mercedes sprinter, którym w kierunku Kisielic podróżowali pracownicy.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku był nieprawidłowy, niezgodny z przepisami manewr wyprzedzania opla przez busa. Kierowca mercedesa wyprzedzał w miejscu do tego niedozwolonym, przekroczył podwójną linię ciągłą i uderzył w bok skręcającej w stronę Mózgowa taksówki. W ten sposób doprowadził także do uderzenia opla w przydrożną barierkę — informują policjanci z KPP Iława.

Mimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej, kierowca taxi zmarł.


Wiele wskazuje na to, że pochodzący z Bydgoszczy 33-letni kierowca busa usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (art. 177 KK). Grozić mu może od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi aktualnie prokuratura rejonowa w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. myć się! #2786192 | 176.105.*.* 4 wrz 2019 23:33

  busiarze śmierdzą fajami na kilometr! W ich gruchotach smród papierosowy i jakaś stęchlizna zajeżdża! Kompletny brak profesjonalizmu, po angielsku ani be ani me! niech spadają! Z dwojga złego, wolę pociąg. Mydło, gorący prysznic i nie palić w aucie, może wówczas mniej będziecie śmierdzieć potem i fajami!! Przed kursem jakiś środek do japy, niwelujący smród papierochów!!No i angielskiego się uczyć, bo cudzoziemcy nie lubią komunikować się na migi!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Asd #2786079 | 88.156.*.* 4 wrz 2019 18:34

  To ze gość z busa wyprzedzał na podwójnej to jedno a to ze taksówkarz wykonał manewr skrętu w lewo bez upewnienia się ze może to zrobić (zajechał drogę dla busa) to drugie. Obaj są winni ale to jednak taksówkarz wymusił, mimo iż bus wyprzedał nieprawidłowo. Brednie policji jakieś tutaj widzę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. mrn #2786057 | 89.230.*.* 4 wrz 2019 17:27

   Tak, określenie "do pogrzebu dojdzie" może przyprawić o ból mózgu, przecież nasz język jest bardzo bogaty w słownictwo i nawet przy ubogim zasobie słów można inaczej poinformować o terminie pogrzebu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2786041 | 83.9.*.* 4 wrz 2019 16:07

   Dwie sprawy - "Do pogrzebu dojdzie" - wywalcie z 5 pseudodziennikarzy be z znajomości języka ojczystego i w ich miejsce, za ich pensje zatrudnijcie jednego profesjonalistę. Dwa - tu nie ma się co zastanawiać - próbując usprawiedliwiać kierowcę busa stajecie się taki sami przestępcami drogowymi jak on i godzicie się na łamanie przepisów, które może w pewnym momencie dotknąć kogoś wam bliskiego lub was samych. Czy to tak trudno zrozumieć? Prawda jest taka, ze kary za wykroczenia drogowe, gdzie za kierownicami siadają debile powinny być zwiększone kilka razy - wtedy wreszcie poprawiłoby się bezpieczeństwo na drodze.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. rim #2785947 | 81.190.*.* 4 wrz 2019 11:10

    w podobnym przypadku, jeżeli zamiast busa byłby motocykl to uznano by taksiarza winnym ponieważ nie zachował szczególnej ostrożności. Były już takie przypadki....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (7)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5