Remis w sparingu GKS-u Wikielec z Polonią [ZDJĘCIA]

2019-07-28 11:10:28(ost. akt: 2019-07-28 10:28:32)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W sobotę 27 lipca w samo południe w Wikielcu rozpoczęło się spotkanie kontrolne, w którym gospodarze grali z Polonią Lidzbark Warmiński. Obie drużyny w nadchodzącym sezonie zmierzą się dwukrotnie w rozgrywkach forBET IV ligi.
GKS Wikielec – Polonia Lidzbark Warmiński 3:3 (1:2)
0:1 - Gurow (6), 1:1 - Bartkowski (15), 1:2 - Gurow (23), 2:2 - Jankowski (52), 2:3 - Jurczak (58, karny), 3:3 - Rosoliński (78),

GKS: Caban - Korzeniewski, Górski, Wodzicki, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Szypulski, Kowalczyk, Smitiuka, Bartkowski, zawodnik testowany
Rezerwa: Baczewski, Mazurowski - Jankowski, Rosoliński, Płoski, Tokarski, Turowski.

Spotkanie o dwóch obliczach. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra przyjezdnych, którzy nadawali ton akcjom i często gościli pod bramką Błażeja Cabana (nowy bramkarz GKS-u Wikielec) i zasłużenie prowadzili.

W drugiej części mecz się wyrównał, zespół z Wikielca grał coraz lepiej, kontrolował grę i doprowadził do wyrównania. Często stwarzał sobie sytuacje podbramkowe, akcje nabierały tempa, a GKS dążył do zdobycia przewagi. W zespole Polonii grają byli zawodnicy klubu z Wikielca: Paweł Łukasik, Maciej Waląg, Siegiej Gurow, Sebastian Zajączkowski. To dobrzy zawodnicy, ale GKS grał w sobotę z minuty na minutę coraz lepiej i zdobył kolejne gole. Remis to korzystny rezultat ze świetnie dysponowanym czwartoligowym zespołem trenowanym przez Czesława Żukowskiego.

Następny mecz sparingowy GKS Wikielec zagra ze Spartą Brodnica w środę 31 lipca w Brodnicy.