Wyszkoni, Golec uOrkiestra, Laskowski, Electric Light Orchestra Classic — gwiazdy muzyki na Dniach Iławy! [PROGRAM]

2019-07-05 12:59:35(ost. akt: 2019-07-05 12:04:34)
W sobotę 13 lipca na scenie ustawionej przy iławskim basenie wystąpi Golec uOrkiestra

W sobotę 13 lipca na scenie ustawionej przy iławskim basenie wystąpi Golec uOrkiestra

Autor zdjęcia: materiały Iławskiego Centrum Kultury

W dniach 13-14 lipca Iława będzie obchodziła swoje Dni. Głównym punktem programu święta miasta nad Jeziorakiem będą koncerty: w sobotę na boisku bocznym przy basenie, a w niedzielę w amfiteatrze. Wystąpią Anna Wyszkoni, Golec uOrkiestra, Electric Light Orchestra Classic (sobota) oraz Arkadia Band i Janusz Laskowski (niedziela). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
PROGRAM DNI IŁAWY 2019:

13.07 ( SOBOTA) GODZ.18:30, MIEJSCE: BOISKO PRZY BASENIE (WSTĘP WOLNY!)

Anna Wyszkoni
(ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Dwie solowe płyty Ani, „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku” uzyskały status Podwójnie Platynowych! Najnowszy album, „Jestem tu nowa”, w ciągu roku od premiery pokrył się „złotem”. Artystka funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej od 22 lat.

Zespół Golec uOrkiestra
Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my liave, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu. Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do  oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

Phil Bates & Band Perform The Music of Electric Light Orchestra
To brytyjska, niezwykle popularna grupa lat 70. i 80. XX wieku. Utwory Electric Light Orchestra są znane na całym świecie. Projekt Phil Bates @ Band Perform The Music of Electric Light Orchestra został powołany do życia przez Phila Batesa., który od 1993 do 1998 roku był członkiem zespołu ELO Part II jako gitarzysta i wokalista. W 2007 roku został frontmanem The Orchestra. W latach późniejszych objął funkcję wokalisty i gitarzysty Electric Light Orchestra Classic.

14.07 (NIEDZIELA) GODZ.16:00, MIEJSCE: AMFITEATR MIEJSKI (WSTĘP WOLNY)

Zespół Arkadia Band
W latach 90′ Zespół Arkadia Band została zaproszona na występy poza granicami kraju, między innymi do Ukrainy, Bułgarii i Włoch. Lata 2000-2009 opiewały w różne zmiany w zespole, zarówno w składzie jak i muzyce. Grupa tworzyła swoje autorskie programy z których pierwszym był program śląski. W tych latach zespół został zaproszony na biesiady do Austrii i Grecji. Po powrocie do kraju grupa grywała na terenie całej Polski, ale także w swojej „Małej Ojczyźnie” – na Śląsku. Rozwijała i udoskonalała swoje pomysły na programy muzyczne. Obecny skład zespołu istnieje kilka od siedmiu lat, z małą przerwą w roku 2011. Zaproszono wówczas do współpracy dwóch wspaniałych muzyków: Sławomira Gościa i Olafa Sergiela, którzy zagościli w teledyskach powstałych właśnie w tamtym czasie.
Obecnie grupa rozwija swoją muzykę autorską promuje kulturę śląską i tworzy nowe własne programy muzyczne opierające się na kulturze innych regionów i narodowości.

Janusz Laskowski
Janusz Laskowski karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60-tych. Znany jest jako wykonawca, kompozytor i aranżer. Jego piosenki są znane miłośnikom muzyki od dawna. Na Jego koncerty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń, wszyscy bawią się razem z Artystą śpiewając takie przeboje jak: „Beata z Albatrosa” … „Żółty jesieny liść” … czy słynny przebój „Kolorowe jarmarki”, za które na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1977r. otrzymał nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę Publiczności. Ciągle rozwijając swój talent – stworzył dalsze przeboje: „Na opolskim rynku” … „Wszystko chłopcy jest O’K'” … „Śnił mi się rodzinny dom” … „Świat nie wierzy łzom”, które przez wiele miesięcy gościły na telewizyjnych listach przebojów i w ludzkich sercach. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Złotą i Plantynową płytę. Janusz Laskowski wraz ze swoim zespołem wielokrotnie koncertował dla Polonii – zarówno w krajach europejskich jak i w Stanach Zjednoczonych – Kanadzie, a także w Australii. Wszędzie spotykał się z entuzjastycznymi przyjęciem. Jest mistrzem w nawiązywaniu bezpośredniego serdecznego kontaktu z publicznością w wielkich salach koncertowych, a także podczas występów kameralnych.

Materiały Iławskiego Centrum Kultury

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mair #2762650 | 89.174.*.* 15 lip 2019 20:30

  Dajcie spokój facetowi. Był gitarzystą w ELO, więc trochę o graniu wie. Spróbujcie zagrać jak On (Phil Bates) ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zyta #2758626 | 94.254.*.* 7 lip 2019 13:54

  To najwyżej pierd po ELO.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. poziom poniżej mułu.. #2758536 | 77.111.*.* 7 lip 2019 11:21

  Z kolei Arkadia Band to już kompletna żenada w typie dawnego Tercetu Egzotycznego. Poziom poniżej dna. Nawet nie nadaje się na tzw. muzykę do kotleta ponieważ można by dostać niestrawności. Czy naprawdę musimy wyrzucać miejskie pieniądze na taką kompletną chałę? Kto w ICK podejmuje decyzje by za takie badziewie płacić? I co ono ma w ogóle wspólnego z kulturą? Już chyba najwyższy czas by tę instytucję odświeżyć, gdyż ostatnio dyrekcja ICK "gustuje" jedynie w pseudomuzyce typu disco polo i muzyce kotletowej w rodzaju różnych żałosnych arkadia bandów...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. dawny słuchacz #2758522 | 77.111.*.* 7 lip 2019 11:01

  Reklamowana Electric Light Orchestra jest jedynie smętną podróbą słynnego w latach 70-tych brytyjskiego zespołu pod tą samą nazwą. Ze starego składu pozostał tylko jeden facet, który podszywa się pod cały dawny zespół. I robi to dość nieudolnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. alekss #2757944 | 83.9.*.* 5 lip 2019 18:08

  to nie ELO bo nie ma Jeffa Lynna

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5