Muzyczne gwiazdy i tłumy ludzi na Dniach Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day 2019

2019-07-02 10:36:48(ost. akt: 2019-07-02 10:56:34)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

NOWE MIASTO|| Do historii przeszły tegoroczne Dni Nowego Miasta Lubawskiego oraz Szynaka Day' 2019. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na nowomiejskim stadionie zaśpiewały gwiazdy z najwyższej półki — Zenek Martyniuk i zespół Kombii.
Nowomieszczanie i goście grodu nad Drwęcą zawsze wyczekują największej, corocznej, muzycznej imprezy na stadionie. Pogoda dopisała, a ludzi wciąż przybywało. Na zapchanych parkingach widoczne były auta z rejestracjami Iławy, Lubawy, Ostródy, Działdowa i innych ościennych miast.

Piątkowym popołudniem nastąpił przemarsz mieszkańców, samorządowców i gości z rynku na stadion. Korowód prowadzili nowomiejski lew oraz wzbudzający zachwyt zespół perkusyjny z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kaliningradzie i orkiestra dęta z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście.

Burmistrz Józef Blank oficjalnie otworzył Dni Nowego Miasta Lubawskiego' 2019. Towarzyszyli mu Andrzej Nadolski, przewodniczący Rady Miasta oraz przedstawiciele partnerskich delegacji z Hude w Niemczech, Swietłogorska i Gurjewska w Rosji oraz Solecznik z Litwy.

— Czeka nas wspaniała zabawa. Wystąpią artyści z Nowego Miasta i gwiazdy estrady. Wszyscy ciężko pracujemy, ale przychodzi moment na integrację i zabawę. Zachęcam do aktywnego świętowania i życzę wspaniałej zabawy. Pozdrawiam pracowników Grupy Szynaka Meble, Urzędu Miasta, podległych miastu jednostek i dziękuję za przygotowanie i pomoc w organizacji imprezy — mówił Józef Blank.

Muzyczne atrakcje rozpoczął koncert nowomieszczanina Mirosława Deredasa „Elvis na bis”, który zaśpiewał z zespołem. Na scenie wystąpiła też Katiusza (Katarzyna Wiśniewska).

Wszyscy czekali jednak na gwiazdę — od dawna oczekiwanego przez mieszkańców Nowego Miasta Zenka Martyniuka z zespołem Akcent. Właśnie króla disco polo wskazywali nowomieszczanie, gdy samorząd (za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Gazecie Nowomiejskiej”) pytał, kto ma zaśpiewać na Dniach Nowego Miasta. Życzenie zostało spełnione.

Koncertu Zenka Martyniuka wysłuchało prawie 8 tysięcy osób. Po występie artysta przez chwilę rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Po nim zagrał nowomiejski zespół Reggaeside, który zdobywa coraz większą popularność.

Następnie na scenę znów wyszła Katiusza. Na koniec była zabawa „pod chmurką” przy muzyce didżeja. Imprezie towarzyszył pokaz starych motocykli.
W sobotę przed południem burmistrz Józef Blank zaprosił do urzędu partnerskie delegacje z zagranicy. Przedstawił najważniejsze inwestycje w mieście, po czym nastąpiła wymiana upominków. Po południu Nowe Miasto dalej żyło muzyką.
Oficjalnego otwarcia Szynaka Day' 2019 dokonali Alina i Jan Szynaka. Wśród gości był też Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.

— Meblarstwo jest największą dziedziną polskiej gospodarki. W Nowym Mieście Lubawskim i innych miejscowościach województwa warmińsko – mazurskiego rozwija się przemysł meblarski. Polska jest drugim w Europie, a trzecim na świecie eksporterem mebli. Dziękujemy, że jesteście z nami. Tu są zlokalizowane nasze zakłady. Tu jest siła naszej przedsiębiorczości. Jesteśmy dumni, że pracujecie w naszych zakładach. Chwalimy się naszymi meblami na wszystkich kontynentach świata, w 67 krajach można znaleźć meble produkowane w Nowym Mieście — powiedział Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka oraz członek Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.

— Bawmy się wszyscy wspaniale, jak co roku — dodała Alina Szynaka.
Gospodarz Nowego Miasta przypomniał, że po raz siódmy w ramach Dni Nowego Miasta Lubawskiego bawimy się na Szynaka Day.

— Będzie integracyjnie, muzycznie i biesiadnie. Dziękujemy państwu Szynaka, że są z nami i nas wspierają. Są przedsiębiorcami, którzy dbają o lokalną społeczność —powiedział Józef Blank.

Wicestarosta powiatu nowomiejskiego Jerzy Czapliński oraz Bogumił Kurowski, dyrektor szpitala w Nowym Mieście podziękowali Alinie i Janowi Szynaka za wspieranie szpitala. Następnie ogłoszono wyniki konkursów Grupy Szynaka skierowanych do pracowników i ich rodzin, wręczono nagrody. Potem już rozpoczęła się muzyczna uczta. Najpierw wystąpił Filip Lato, idol nastolatek. Po nim na scenę wszedł znany chór Sound'n'Grace. Kolejny koncert dał zespół Cliver. Gwiazdą wieczoru był zaś zespół Kombii. Artyści pokazali swoją klasę i wspólnie z publicznością zaśpiewali wiele znanych przebojów. Kilka razy bisowali. Między koncertami były organizowane konkursy z nagrodami dla publiczności.
Wieczorem zebrani obserwowali pokaz fajerwerków, a po nim dalej bawili się przy elektronicznej muzyce.

Tradycyjnie przez dwa świąteczne dni dzieci mogły korzystać z placu zabaw z wieloma atrakcjami, działały punkty handlowe i gastronomiczne. Wiele osób odwiedziło piwny ogródek. „Gazeta Nowomiejska” sprawowała patronat medialny nad imprezą.
Grażyna Jonowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5