Oficjalnie: Lidia Miłosz zostanie dyrektorem Iławskiego Centrum Kultury!

2019-06-28 17:10:46(ost. akt: 2019-06-28 17:27:03)
Lidia Miłosz - zwyciężczyni konkursu na stanowisko dyrektora Iławskiego Centrum Kultury

Lidia Miłosz - zwyciężczyni konkursu na stanowisko dyrektora Iławskiego Centrum Kultury

Autor zdjęcia: archiwum Lidii Miłosz

Informacja dosłownie sprzed chwili. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski podjął decyzję, kto będzie dyrektorem Iławskiego Centrum Kultury. Konkurs wygrała Lidia Miłosz.
W piątek 12. kwietnia tego roku Ewa Wiśniewska, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury, dość niespodziewanie złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Odchodzi Ewa Wiśniewska. Kto za nią? Ruszyła giełda nazwisk.

Do konkursu przystąpiły cztery osoby: Lidia Miłosz, Kamila Neuman, Dominik Jaskulski i Mariusz Gołębiowski. W czwartek z każdym z kandydatów ośmioosobowa komisja przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne. Do drugiego etapu przeszły dwie kandydatki.

Dziś (piątek 28 czerwca) o 14.00 i 14.30 nastąpił drugi etap kwalifikacji. Starające się o dyrektorskie stanowisko Lidia Miłosz i Kamila Neuman ponownie stawiły się w iławskim ratuszu. Po rozmowach z obiema kandydatkami burmistrz Dawid Kopaczewski podjął decyzję, kto będzie – prawdopodobnie już od początku sierpnia, kiedy to pracę w centrum kultury zakończy Ewa Wiśniewska – dyrektorem ICK.

- Mogę to już oficjalnie potwierdzić: Lidia Miłosz wygrała konkurs na dyrektora Iławskiego Centrum Kultury – powiedział Gazecie Iławskiej tuż przed godziną 17.00 burmistrz Kopaczewski.

Zwyciężczyni konkursu podzieliła się z nami pierwszą refleksją tuż po wyborze.
- Jestem bardzo szczęśliwa, przede wszystkim za pośrednictwem Gazety Iławskiej chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które mnie wspierały w ostatnim czasie – mówi Lidia Miłosz, która ostatnie 16 lat była nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej nr 2 w Iławie. W lokalnej społeczności znana jest także jako inicjatorka i organizatorka różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych itp.

- Sam proces rekrutacji był trudny, wymagający. Muszę przyznać szczerze, że do końca nie wierzyłam w swój końcowy sukces, jednak ostatecznie wybór padł na mnie z czego się bardzo cieszę – mówi nowa dyrektor ICK.

Więcej na temat konkursu na stanowisko dyrektora Iławskiego Centrum Kultury oraz o Lidii Miłosz, wkrótce na naszym portalu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5