Piotr Szostak chce kupić kolejne działki na Starym Mieście

2019-06-13 15:15:44 (ost. akt: 2019-06-13 15:31:40)
Na placu już należącym do Piotra Szostaka roboty ruszyły. Po lewej stronie garaże — działka, na której się znajdują, jest jedną z tych, których zakupem interesuje się biznesmen z Iławy

Na placu już należącym do Piotra Szostaka roboty ruszyły. Po lewej stronie garaże — działka, na której się znajdują, jest jedną z tych, których zakupem interesuje się biznesmen z Iławy

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do władz spółdzielni mieszkaniowej "Praca" w Iławie z propozycją odkupienia działek na Starym Mieście zgłosił się iławski przedsiębiorca Piotr Szostak. Tereny te sąsiadują z dużo większą parcelą, która już należy do biznesmena.
— Potwierdzam: pan Piotr Szostak zgłosił się do naszej spółdzielni z propozycją odkupienia trzech działek okalających jego teren na Starym Mieście — mówi Zbigniew Stachurski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko — Własnościowej "Praca" w Iławie.
— Na razie nie możemy mówić o żadnych konkretach, bo też do żadnej transakcji nie doszło, jednak przygotowaliśmy już specjalny projekt uchwały, który zaprezentujemy na jutrzejszym walnym zebraniu członków naszej spółdzielni — dodaje prezes.

Mowa o trzech działkach: na dwóch jest obecnie zieleń (częściowo trawniki), a na trzeciej jest zabudowa. To garaże, których właściciele na razie nic nie wiedzą na temat ewentualnej wyprowadzki i zburzenia nieruchomości. Jak tłumaczy prezes Stachurski, póki co nie było potrzeby informowania ich o jakichkolwiek ruchach, bo też nie ma żadnej decyzji w tej sprawie.


— Na najbliższym walnym zebraniu podejmiemy być może decyzję w sprawie przyszłości tych terenów, a za tym pójdą kolejne kroki, jednak nie chcemy się spieszyć. Trzeba przemyśleć i przedyskutować tę sprawę — mówi Zbigniew Stachurski z SM L-W "Praca", który dodaje, że członków spółdzielni jest — uwaga — nawet ok. sześciu tysięcy iławian.

— Zgadza się, złożyłem pismo w spółdzielni mieszkaniowej "Praca" w którym wyraziłem zainteresowanie ewentualnym zakupem tych trzech działek — mówi Piotr Szostak, z którym rozmawialiśmy dziś (czwartek 13 czerwca).
— Działki te są tak małe, że spółdzielnia prawdopodobnie i tak nie miałaby z nimi co zrobić, a ja je wkomponuję w otoczenie budynku, który powstanie po sąsiedzku na dużo większej działce — dodaje biznesmen. Szostak działkę po dawnej kotłowni zakupił od poprzednich władz miasta w drodze przetargu.

O możliwości odkupienia działek przez Piotra Szostaka poinformowała nas radna miejska Ewa Jackowska. Mieszkanka Starego Miasta przypomina, że na jednej z omawianych działek jeszcze niedawno planowano wybudowanie parkingu.
— Wśród mieszkańców należących do spółdzielni "Praca" przeprowadzono ankietę, w której mieli wskazać teren odpowiedni pod parking. Wskazano jedną z tych działek, jednak ostatecznie z tego pomysłu się wycofano — tłumaczy Ewa Jackowska. Radna zwraca uwagę na fakt, że osoby korzystające z garaży przy ul. Piotr Skargi wciąż mają aktywną umowę najmu.


Na jutrzejszym spotkaniu członków SM L-W "Praca" ma być także poruszany temat asfaltowego boiska na Starym Mieście (także przy ul. Skargi — na nagraniu poniżej). Spółdzielnia przymierza się — podobnie jak z boiskiem na os. Podleśne, o którym pisaliśmy TUTAJ — do przekształcenia tego terenu w parking.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. a #2748278 | 88.130.*.* 16 cze 2019 21:45

  to niech kupi. kogo to obchodzi. co za temat co za problem. jest tam ktos u was kto skonczyl wiecej niz 4 klasy szkoly podstawowej? gazeta olsztynska.............................. .....

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Cham #2746821 | 46.171.*.* 14 cze 2019 08:31

  To są garaże? Ciekawe jak się do nich wjeżdża? :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. spoko #2746796 | 80.50.*.* 14 cze 2019 06:46

  jakto właściciele mają opuscic swoje garaze i jeszcze je rozebrać ????tego nie rozumiem !!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5