Zawody narciarskie dla najmłodszych na zakończenie ferii

2019-01-30 18:23:37(ost. akt: 2019-01-30 18:49:06)
Zawody dla najmłodszych w takiej formie odbędą się na Kurzej Górze pierwszy raz

Zawody dla najmłodszych w takiej formie odbędą się na Kurzej Górze pierwszy raz

Autor zdjęcia: Archiwum

Kończą się ferie zimowe w naszym województwie, choć zima nie odpuszcza. W Kurzętniku zostaną rozegrane - znane z Polski południowej - zimowe zawody dla najmłodszych. Liga Kubusiowego Narciarza odbędzie się w najbliższą sobotę.
Liga Kubusiowego Narciarza to zmagania dla narciarzy i snowboardzistów w wieku od 4 do 13 lat.
- Kubusiowa liga, to zawody, które cieszą się ogromnym powodzeniem na stokach narciarskich w południowej Polsce - mówi Piotr Tabiś z Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra w Kurzętniku. - Pod koniec ubiegłego roku dołączyliśmy do grupy czterech ośrodków narciarskich i wspólnie z nimi organizujemy niektóre wydarzenia.
Liga Kubusiowego Narciarza, to zawody, które w różnych terminach odbywają się w ośrodkach grupy.
Dwie edycje odbyły się już kolejno w Kasinie i w Rzykach pod Andrychowem. Najbliższa, 2 lutego odbędzie się na Kurzej Górze, a kolejne w Wiśle i w Krynicy - Zdroju.
Co czeka na najmłodszych?
- Przygotowaliśmy naprawę super zawody i super zabawę dla najmłodszych - mówi Tabiś. - Dobrze będą bawić się też najbliżsi młodych zawodników podczas wspólnego kibicowania. Każdy z zawodników otrzyma upominki a najlepsi w czterech kategoriach wiekowych dodatkowo otrzymają nagrody rzeczowe - dodaje przedstawiciel ośrodka narciarskiego w Kurzętniku.

Szczegóły i zapisy do zmagań znajdziecie na stronie organizatora.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5