Jeziorak wznowił treningi. Niedługo pierwszy sparing [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-01-15 19:49:53(ost. akt: 2019-01-15 20:04:52)
W takich warunkach zimowe przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli piłkarze Jezioraka Iława

W takich warunkach zimowe przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli piłkarze Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Siedemnastu zawodników zameldowało się na pierwszym po przerwie świątecznej i noworocznej treningu ekipy seniorów Jezioraka. W iławskim obozie jest (póki co) jeden nowy piłkarz. To Paweł Kolcz, o którego powrocie do klubu z ul. Sienkiewicza już informowaliśmy.
IV-ligowy zespół z Iławy zapewne by chciał, aby runda jesienna sezonu 2018/19 w ogóle się nie kończyła. Drużyna trenera Wojciecha Figurskiego wygrała ostatnich pięć ligowych meczów z rzędu i pod koniec pierwszej części rozgrywek znacząco poprawiła swoje miejsce w tabeli.

Przerwę zimową trzeba jednak jakoś przetrwać, choć piłkarze za nią nie przepadają. Jest to jednak dobry czas na np. powrót do zdrowia. Dawid Kowalski, który miał poważną kontuzję kolana, do treningów jeszcze nie wrócił, wciąż przechodzi rehabilitację, jednak w marcu doświadczony obrońca powinien pojawić się na zajęciach.

Na pierwszym w tym roku treningu pojawił się za to Patryk Czarnota, który w trakcie rundy jesiennej doznał bolesnej kontuzji palca u stopy. Rozgrywający wziął dziś (wtorek 15 stycznia) udział w wewnętrznej gierce. Pierwszy po przerwie trening tak przeważnie wygląda, dużo jest zabawy i śmiechu (teksty o niezmienionych „oponach” na zimowe, czyli o złych butach, podczas meczu na śniegu także padały). Za chwilę jednak trzeba będzie ostro wziąć się do pracy i już myśleć najpierw o sparingach, a następnie o lidze.
Na nagraniu poniżej krótka rozgrzewka przed gierką.

Pierwszy test-mecz Jeziorak rozegra w środę 23 stycznia w Iławie, rywalem będzie Olimpia Grudziądz. W spotkaniu tym powinniśmy zobaczyć przynajmniej jednego nowego zawodnika. Jest nim Paweł Kolcz, o którego przejściu z GKS-u Wikielec (także IV liga) do drużyny z Iławy informowaliśmy jeszcze w poprzednim roku. Z drużyną trenował też dziś junior Remigiusz Próchniewski, zabrakło za to chorych Kamila Jędrzejewskiego (bramkarz), Daniela Madeja oraz Remigiusza Parulisa, oraz wcześniej wymienionego Kowalskiego.

W Jezioraku ma się niedługo pojawić kolejny młody zdolny piłkarz z okolicy. Szczegóły wkrótce.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5