Po kontroli straży pożarnej: Escape room w Iławie jest bezpieczny

2019-01-07 11:34:59(ost. akt: 2019-01-07 12:24:39)
Informacji o kontroli w iławskim ecape roomie udzielił nam Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława

Informacji o kontroli w iławskim ecape roomie udzielił nam Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Po tragicznym pożarze w escape roomie w Koszalinie, w którym zginęło 5 dziewczynek straż pożarna w całym kraju sprawdzała tego typu obiekty. Kontrola odbyła się także w Iławie - jedynym w powiecie escape roomie.
Zgodnie z poleceniem komendanta głównego gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz polecenia przekazanego przez komendanta wojewódzkiego mamy zaplanowane kontrole escape roomów na Warmii i Mazurach. W Iławie jest jeden taki obiekt przy ul. Niepodległości.
Iławska straż pożarna posiada stosowne upoważnienia do przeprowadzenia czynności kontrolno-rozpoznawczych, co uczyniono.
— W sobotę 5 stycznia taka kontrola została przeprowadzona - mówi Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława. — Brak było uchybień dotyczących spraw ewakuacyjnych. Właściciel musi natomiast uzupełnić zaległości dotyczące spraw proceduralnych związanych z protokołem sprawdzenia instalacji elektrycznej. W iławskim escape roomie w każdej chwili uczestnicy mogą wydostać się z pokoju zabaw. Nie ma guzika, który otwiera drzwi, ale uczestnicy dysponują kluczem, którego mogą użyć w każdej chwili.

Oświadczenie w tej sprawie wydali w sobotę 5 stycznia 2019 r. także właściciele escap roomu w Iławie.
"Oświadczamy, że nasz escape room Open The Lock w Iławie przeszedł dziś kontrolę Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i jest w pełni bezpieczny".


Przypomnijmy, do tragedii doszło w piątek wieczorem w Koszalinie. Zginęło pięć nastolatek.

Z informacji uzyskanych od policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5