Świątecznie i noworocznie w Lasecznie! Odbył się tam VII Przegląd Kolęd i Pastorałek

2019-01-04 18:44:40 (ost. akt: 2019-01-04 16:52:26)

Autor zdjęcia: GOK Laseczno

W piątek 4 stycznia odbył się w Gminie Iława VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w Gminie Iławie od wielu lat.
4 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w Gminie Iławie od wielu lat.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, radna i sołtys Laseczna, Emilia Skolmowska oraz dyrektor SP Laseczno, Danuta Gubała, którzy złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.
Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos i zaprosiła wszystkich zebranych do zaśpiewania dwóch kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do śpiewania popularnych kolęd, ale także mniej znanych kolęd i pastorałek GOK w Lasecznie zaprosił dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu powiatu iławskiego i okolic.

W tym roku najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Laseczna, Iławy, Łąkorza, Nowego Miasta Lubawskiego, Gałdowa, Rudzienic i Ząbrowa.
Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt. Była też nagroda-niespodzianka pn. „Gwiazdka z nieba”, zawierająca piękne wydanie kolęd na CD i pluszowa maskotkę misia.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze. Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie i zaprasza za rok.

Źródło: GOK Laseczno

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5