Dawid Kopaczewski przedstawił wiceburmistrz Iławy. Będzie nią Dorota Kamińska

2018-11-13 15:59:21 (ost. akt: 2018-11-13 16:08:47)
Wybrany przez iławian na burmistrza Dawid Kopaczewski przedstawił panią wiceburmistrz. Będzie nią Dorota Kamińska

Wybrany przez iławian na burmistrza Dawid Kopaczewski przedstawił panią wiceburmistrz. Będzie nią Dorota Kamińska

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Dawid Kopaczewski, jeszcze niezaprzysiężony burmistrz Iławy, przedstawił właśnie osobę, która będzie jego współpracownikiem przez najbliższe 5 lat. Mowa o wiceburmistrzu Iławy, którą zostanie Dorota Kamińska.
Kim jest Dorota Kamińska?
Dorota Kamińska jest urodzoną iławianką. Ma 47 lat. Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego ukończyła w Iławie. Studia na kierunku pedagogicznym na Uniwersytecie Gdańskim, ukończone w roku 1995. Studia podyplomowe na kierunkach: oligofrenopedagogika, doradztwo zawodowe, wspomaganie  rozwoju i edukacja dzieci ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej.


Od 1995 do 2011 związana z Zespołem Placówek Szkolno - Wychowawczych jako nauczyciel. Od 2011 nadal Zespół Szkół Rolniczych w Kisielicach, zajmowane stanowiska wicedyrektora i dyrektora. W trakcie pracy zawodowej współtworzyła Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom Upośledzonym Umysłowo przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Iławie.
Jako pracownik ZPSW była odpowiedzialna za przygotowanie i realizację trzech dużych projektów współfinansowanych przez PFRON związanych z zakupem samochodu do przewozu dzieci niepełnosprawnych (kilkadziesiąt tysięcy), stworzeniem zaplecza do terapii dzieci (powstanie sali do muzykoterapii, sali Snoezelen (Doświadczania Świata) oraz integracji sensorycznej, przygotowaniem zaplecza do praktycznej nauki zawodu (wyposażenie nowoczesnej pracowni kelnersko -gastronomicznej - koszt. ok. 150 tys. zł.).  W tym czasie skutecznie opracowała wnioski i wspólnie z nauczycielami zrealizowała dwa duże projekty ze środków UE. Jeden dedykowany dla uczniów SP i gimnazjum, drugi uczniom szkoły zawodowej. Projekty opiewały łącznie na kwotę przeszło 200 tys. zł. Oba nastawione na wyposażanie uczniów w kompetencje miękkie, rozwijające kompetencje szkolne oraz zainteresowania, jak choćby stworzenie szkolnego radiowęzła. Liczne projekty z młodzieżą przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej - Ślady przeszłości.
W ZSR w Kisielicach z inicjatywy władz powiatowych tworzyła od podstaw Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, w szczególności przedszkole specjalne dające rodzicom i dzieciom niepełnosprawnym z terenu naszego powiatu oraz powiatów ościennych możliwość wczesnej interwencji terapeutycznej i edukacji. Pracowała nad zbudowaniem zespołu nauczycieli i terapeutów, co umożliwiło dostęp do nowych, nieoferowanych dotąd form terapii. Przykładami są: stymulacja słuchu Johansena, Kombinezony TheraSuit, hipoterapia, biofeedback, stymulacja i integracja sensoryczna. Przygotowywała projekty modernizacji budynków i terenu przystosowujące je do potrzeb dzieci - np. poprawa ciągów komunikacyjnych, remont budynków, przygotowanie pracowni ogrodoterapii, ścieżki sensorycznej, ekologicznej, placów zabaw, zakupu trzech samochodów do przewozu dzieci. 
Zainicjowała powołanie do życia stowarzyszenia działającego na rzecz wychowanków placówki, które dzisiaj z powodzeniem zajmuje się pozyskiwaniem środków wspierających terapię dzieci. W tym realizacja wielu projektów we współpracy z Gminą Kisielice, w ramach grantów programu Działaj Lokalnie.
Dzisiaj Ośrodek to pomoc systematyczna niemal 80 grupie wychowanków, zespół nauczycieli i profesjonalistów prowadzących specjalistyczne zajęcia terapii i rehabilitacji. 
W latach 2012-2015 członek Rady Nadzorczej, 2015-2018 przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej  Lokatorsko - Własnościowej Praca w Iławie, które dało jej wiele cennych doświadczeń oraz możliwość poznania problemów mieszkańców osiedli mieszkaniowych.
W życiu prywatnym mężatka. Mąż pracownik firmy Szynaka Logistic, na stanowisku specjalista do spraw gospodarki magazynowej. Syn absolwent Lincoln College Uniwersytetu w Oksfordzie. Pracuje w zawodzie i mieszka na stałe w Londynie. 
Zainteresowania: turystyka, w szczególności polskie góry, żeglarstwo (amatorsko). Książki.


WAŻNA INFORMACJA!
Zaprzysiężenie nowego burmistrza i Rady Miejskiej w Iławie nastąpi w poniedziałek 19 listopada, podczas sesji.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aa #2623749 | 95.50.*.* 15 lis 2018 08:07

  Nauczycielka na wice burmistrza? Chyba kiepskie doswiadczenie

  odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #2623298 | 31.0.*.* 14 lis 2018 13:40

  Ludzie juz pluja sobie w brode, nikt nie przypuszczal, ze to pisowiec!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Rodzic #2622873 | 83.9.*.* 13 lis 2018 18:56

   Jedni się cieszą a drudzy martwią się co będzie z naszą szkołą i z naszymi dziećmi. Ogromna strata.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ksawery #2622858 | 176.221.*.* 13 lis 2018 18:40

   Jest fest. Bynajmniej kobita po pedagogice nawet specjalnej. Przyda się! Najważniejsze że s PiS. Ten wybór nie jest przypadkowy.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5