Znamy wyniki meczów naszych drużyn. Jest dobrze [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-10-27 17:37:45(ost. akt: 2018-10-27 18:34:30)
GKS Wikielec wygrał z Czarnymi Olecko aż 6:0, tu akurat akcja pod bramką gospodarzy

Sobociński Show w Wikielcu. Piłkarz GKS-u zdobył trzy gole i zaliczył asystę w meczu z Czarnymi Olecko. Jeziorak Iława też wygrał, i to na wyjeździe z trudnym rywalem.
IV LIGA
GKS Wikielec – Czarni Olecko 6:0 (4:0)
1:0, 2:0 – Sobociński (9 karny, 29), 3:0 – Jankowski (40), 4:0 – Płoski (45), 5:0 – Sobociński (87), 6:0 – Jankowski (88)
GKS (wyjściowa jedenastka): Kowalski – Kacperek, Kolcz, Luliński, Wiśniewski, Płoski, Piórkowski, Nowiński, Tomkiewicz, Piórkowski, Sobociński,

Drużyna z Wikielca mierzyła się dziś z rywalem zajmującym 12. miejsce w tabeli. Faworytem był więc GKS i nie zawiódł. Losy spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie. W 9 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a Czarni sami sobie byli winni przy utracie tej bramki: faulowany w polu karnym był Cezary Nowiński, sędzia wskazał na jedenasty metr, a gola po strzale z wapna zdobył Remigiusz Sobociński. Najbardziej doświadczony zawodnik boisk warmińsko-mazurskiej IV ligi strzelił po swojemu, czyli ze spokojem, lekko, po ziemi. Na nagraniu poniżej to widać.

Dwadzieścia minut później było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Sobociński, tym razem piłkę do bramki wpakował z kilku metrów. GKS chciał jak najszybciej zapewnić sobie trzy punkty, więc atakował dalej. W 40 minucie gola zdobył Michał Jankowski, a tyle samo gratulacji co strzelec otrzymał też asystent. Znajdujący się w dobrej sytuacji Sobociński nie strzelał, tylko podał do dużo lepiej ustawionego Jankowskiego, który podwyższył wynik. Młodzież może się uczyć od swojego kapitana boiskowego altruizmu.

Gol Adriana Płoskiego tuż przed przerwą raczej nie pozostawił złudzeń, kto dziś będzie cieszył się z wygranej. A w końcówce meczu bramki ponownie zdobyli Sobociński (hat-trick, choć nie klasyczny) oraz Jankowski.
W 14 kolejce zespół trenera Jarosława Płoskiego gra na wyjeździe z Tęczą Miłomłyn.

Unia Susz – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (1:1)

W Suszu z kolei spotkały się dwie ostatnie drużyny w ligowej tabeli. Niejeden znawca futbolu obstawiał, że w tym pojedynku padnie pewnie remis i tak też się stało. W Suszu jednak delikatne załamanie, bo zwycięstwo i cenne trzy punkty były na wyciągnięcie ręki.
Drwęca jako pierwsza objęła prowadzenie, a w 34 minucie do remisu doprowadził Marcin Sawicki po strzale z rzutu karnego. Unia w 72 minucie zdobyła gola na 2:1 (trafienie Krystiana Stańca), zwycięstwo było blisko, jednak goście w doliczonym czasie gry drugiej połowy wyrównali i suszanie zamiast trzech punktów mają jeden.
Unię w następny weekend czeka podróż do Olecka.

Mamry Giżycko – Jeziorak Iława 0:3 (0:1)
0:1 – Figurski (15), 0:2 – Foj (57), 0:3 – Kuciński (68)

Iławianie wracają z Giżycka z trzema punktami. Drużyna trenera Wojciecha Figurskiego pokonała ekipę, która przed tą kolejką zajmowała trzecie miejsce w tabeli, zdobycz jest więc cenna. To właśnie grający trener wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie dwie bramki piłkarzy Jezioraka (Michał Foj i Arkadiusz Kuciński) przypieczętowały wygraną.

Iławianie w końcu nie stracili bramki, za to byli bardzo skuteczni. Trener Figurski w pierwszym składzie wystawił tym razem w bramce Kamila Jędrzejewskiego, który jednak w drugiej połowie doznał kontuzji barku i musiał zostać zmieniony.
- Zagraliśmy czujnie z tyłu i skutecznie w ataku. Rywale nie potrafili nas pokonać, za to my mogliśmy wygrać jeszcze wyżej – mówi Wojciech Figurski.
W 14 serii Jeziorak będzie na swoim terenie gościł Olimpię II Elbląg, do meczu dojdzie w sobotę 3 listopada.

A KLASA
gr. 2
Piast Wilczęta - Orzeł Ulnowo 3:4
Brawo Orzeł Ulnowo! Nasz reprezentant w grupie 2 wygrał z Piastem Wilczęta po bardzo zaciętym pojedynku.
- Z piekła do nieba, tak można podsumować dzisiejszy mecz! Przegrywaliśmy już 3:1... na szczęście budzimy się w końcówce meczu i wygrywamy 4:3 w Wilczętach. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Mariusz Wenderski dwie oraz Maciej Wilczak i Paweł Klimek – informują ulnowianie.

gr. 4
Tytuł artykułu nie do końca nawiązuje do wyników naszych drużyn z grupy 4 A klasy, bo tu akurat wszystkie ekipy przegrały.

Zamek Kurzętnik – Czarni Rudzienice 2:1
Gol dla Czarnych: Rafał Kuchnik na 1:1

KS Mroczno – Osa Ząbrowo 4:1
Gol dla Osy: Maciej Nakonieczny na 2:1

Ossa Biskupiec Pomorski – LZS Frednowy 5:1