„Czwórka” czyta dzieciom czyli przedszkolne krasnale u książkowej wróżki

2018-02-18 10:37:43(ost. akt: 2018-02-18 10:40:49)

Autor zdjęcia: SP4 Iława

SP4 Iława w Przedszkolu Miejskim nr 6. "Czwórka" czyta dzieciom. Dzieci tworzą artystyczne kreacje świnek. Pani Daria Zielińska rozbudza zainteresowania czytelnicze u swoich przyszłych uczniów
Szkoła Podstawowa nr 4 w Iławie dba nie tylko o swoich obecnych, ale również – i – przyszłych uczniów. Zaprasza się przedszkolaków na wycieczki do szkoły i pokazuje placówkę jako miejsce przyjazne dla dzieci. „Polscy Podróżnicy” to miejsce z tradycjami. Sercem SP4 jest-jak przystało na instytucję oświatową- biblioteka.

Dla szkoły ważny jest rozwój intelektualny uczniów, który nierozerwalnie związany jest z książkami. Na poszerzanie księgozbioru nie żałuje się tu pieniędzy, dbając jednocześnie, aby literatura trafiała do rąk czytelników. Tych ostatnich trzeba sobie wychować. Zamiłowanie do czytania wyrabia się już od najwcześniejszego dzieciństwa. Wiedzą o tym mamy, wiedzą też panie w szkole. Mają tę świadomość również panie bibliotekarki. Dlatego podjęły się działań z cyklu „Czwórka czyta dzieciom”.

I tak 9 lutego pani Daria Zielińska odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6, by im poczytać to i owo.
Sześciolatkom zaprezentowała bajkę o trzech świnkach. Po jej wysłuchaniu przedszkolaki wykonały prace plastyczno-techniczne, prezentując w nich wybraną przez siebie bohaterkę.

Zdaniem pani Darii Zielińskiej dzieciarnia załapała bakcyla i z pewnością będzie można ich później spotykać w bibliotekach, w tym- kto wie- może i w bibliotece szkolnej „Polskich Podróżników”. Na to liczy prelegentka i zaprasza przyszłych czytelników do swojej placówki.

B. Flis


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Szkolnictwo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5