W iławskim Mechaniku wypiekają marzenia

2017-12-12 12:00:21 (ost. akt: 2017-12-12 11:04:03)

Autor zdjęcia: Magdalen Rogatty

Dziś, tj. we wtorek 12 grudnia, w iławskim Mechaniku odbywał się słodki konkurs pt. „Wypiec marzenie”. Brali w nim udział uczniowie klas o profilu gastronomicznym i hotelarskim. Pomysłodawczyniami konkursu były nauczycielki: Małgorzata Lewandowska i Anna Marszałek.

To pierwszy taki konkurs w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. Zainteresowanie młodzieży wypiekami, okazuje się, jest ogromne. Warsztaty Mechanika dysponują profesjonalnymi stanowiskami do przygotowania wypieków. Przez trzy godziny trwały wypieki. A sprawa nie była prosta, bo pieczone były biszkopty, nawet dwukolorowe oraz bezy. Uczniowie przygotowywali wymyślne kremy, z dodatkiem świeżych malin, wiśni, cytryny ale także płatków miodowych. Wszystkie przepisy przyniesione z rodzinnego domu albo zupełnie autorskie.

Jury oceniać będzie ukończone dzieła cukiernicze. A w skład komisji oceniającej weszli prawdziwi fachowcy: Marzena Furmanek - pracująca aktualnie w hotelu Pałac Mortęgi, Leszek Kasprowicz – aktualnie Karczma Łabędź, a wcześniej m.in. kucharz w Restauracji Cracovia Paris, Krzysztof Malinowski, szkoleniowiec i wykładowca Akademii Kulinarnej, aktualnie szef kuchni i doradca ds. gastronomii w Majątku Kaniewo koło Włocławska. W jury znaleźli się także przedstawiciele dyrekcji, m.in. Izabela Klonowska, dyrektorka.

Wszyscy goście zostali zaproszeni na zupę tajską, którą także przygotowali uczniowie.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5