„Polscy Podróżnicy” z Iławy wyróżnieni na VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Zalewie

2017-12-10 18:41:50 (ost. akt: 2017-12-10 22:20:20)

Autor zdjęcia: SP4

SP 4 Iława w Zalewie. Wyróżnienie dla duetu z Iławy. Świetny repertuar konkursowiczów i wysoki poziom wykonawców. Sprawna organizacja konkursu. Nagrody, dyplomy i koncert ochotników pozakonkursowych. Brawa, owacje i wzruszenia artystyczne.

SP 4 Iława w Zalewie. Wyróżnienie dla duetu z Iławy. Świetny repertuar konkursowiczów i wysoki poziom wykonawców. Sprawna organizacja konkursu. Nagrody, dyplomy i koncert ochotników pozakonkursowych. Brawa, owacje i wzruszenia artystyczne.


Organizatorzy VIII edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Zalewie to Zespół Szkół w Dobrzykach i Zalewie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Tradycyjnie rozesłano zaproszenia do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Festiwal ten cieszy się dobrą sławą imprezy na wysokim artystycznie poziomie. I dlatego- pomimo położenia hen, na skraju powiatu- wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Młodociani uczestnicy dobierają sobie ulubiony repertuar angielsko-amerykański i wyruszają na podbój powiatu. Scena w MGCK oraz profesjonalną obsługa muzyczno-techniczna dodają powagi całej imprezie. Dla wielu uczestników udział w zalewskiej imprezie jest pierwszym krokiem do dalszej muzycznej kariery.
SP4 w Iławie potraktowała więc sprawę niezwykle poważnie. Najpierw odbył się szkolny przegląd piosenki angielskiej . Potem były szkolne eliminacje, a w końcu- wybór szkolnej reprezentacji. Zarówno kategoria solistów jak i duety cieszyły się u „Polskich Podróżników” ogromnym wzięciem. W dodatku udało się odkryć genialnego gitarzystę z klasy VIIB, Szymona Michalskiego, który akompaniował szkolnym artystkom.
Do Zalewa pojechała więc silna grupa z VIA, którą wspierali przedstawiciele innych klas. Zaopiekowała się nimi pani Aleksandra Seroczyńska.
Jurorom przypadła do gustu piosenka „New Rules” w wykonaniu Zuzi Arciszewskiej
i Patrycji Burnej. Zupełnie innych wzruszeń dostarczyła wykonawczyni piosenki „Die Young” czy „Thunder”. Brawa zebrał też gitarzysta z VII B z towarzyszącą mu wspaniałym głosem Dominiką Gawryś i jej dwiema koleżankami.
Zarówno wyróżnione przez zalewskie jury wykonawczynie jak i pozostali uczestnicy postanowili zająć się poważniej i bardziej systematycznie wykonywaniem muzyki, co jest najlepszym podsumowaniem wyprawy do Zalewa.

Barbara Flis, zdjęcia Karolina Paczkowska i Barbara Flis

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Szkolnictwo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5