Krajobraz po piłkarskim weekendzie od III ligi do B klasy [WYNIKI, TABELE, SKRÓTY, ZDJĘCIA]

2017-09-04 07:50:13(ost. akt: 2017-09-04 11:08:36)
Piłkarze Jezioraka wychodzą na wczorajszy mecz z Płomienien Turznica

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Trwa niestety fatalna seria beniaminka III ligi z gminy Iława. W sobotę Rolimpex GKS Wikielec przegrał szósty mecz z rzędu. Zupełnie inne nastroje panują w Iławie i Frednowych; Jeziorak i LZS zajmują pierwsze miejsca w tabelach – odpowiednio – klasy okręgowej i B klasy. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z ligowych boisk.
III LIGA
Rolimpex GKS LZS Wikielec
— ŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:1)
0:1 — Maćkowski (1), 1:1 — Chiliński (15), 1:2 — Maćkowski (88 karny)
WIKIELEC: Bruchajzer — Jajkowski, Kolcz, Kacperek, Sobociński, Sagan (90 Zasuwa), Wypniewski (46 Tomczyk), Koprucki, Chiliński (72 Zakrzewski), Nowiński (85 Śledź), Łukasik

Trwa koszmarna seria beniaminka, który przegrał w lidze szósty mecz z rzędu, tracąc gola tuż przed końcem, z rzutu karnego...
Już w pierwszej minucie Rafał Maćkowski z Łomży nie dał szans debiutującemu w bramce Wikielca Kamilowi Bruchajzerowi. Po kwadransie gry zrobiło się jednak 1:1, a bramkarza gości pokonał Daniel Chiliński.
Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku i mieli okazje do zmiany wyniku: Kacper Zakrzewski strzelił obok słupka, a Pawłowi Łukasikowi dwa razy zabrakło nieco precyzji.
Aż wreszcie nadeszła fatalna 88. min, kiedy Kacper Zakrzewski wślizgiem w polu karnym sfaulował jednego z zawodników gości i sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Maćkowski i było po meczu. I znów Wikielec zagrał nieźle i został z niczym.

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Sokół Ostróda 2:0 (2:0)
Kaczkan Huragan Morąg — Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (1:0)
Sokół Aleksandrów Łódzki — MKS Ełk 1:0 (0:0)

— Znicz Biała Piska 0:6 (0:4)
0:1 — Jambrzycki (28), 0:2 — Kossyk (35), 0:3 — Hurniewicz (39), 0:3 — Adamiec (40), 0:5, 0:6 — Kossyk (53, 90)
UNIA: Banasiak — Wiśniewski, Górski, Laskowski, Hanas (60 Bieńkowski), Luliński, Kowalczyk, Kwiatkowski (55 Krauze), Manthey (55 Kruszyński), Kruczkowski, Staniec (62 Płoski)

— Przez dobre pół godziny prowadziliśmy wyrównaną grę i to my byliśmy blisko objęcia prowadzenia — mówi trener gospodarzy Jarosław Płoski.
— Najpierw po strzale z 20 metrów w poprzeczkę trafił Aleksander Kowalczyk, a Łukasz Luliński z 8 metrów trafił w bramkarza gości. Niewykorzystane sytuacje się zazwyczaj mszczą, no i w 28. min goście wyprowadzili kontrę i objęli prowadzenie. Poszli za ciosem, my straciliśmy koncepcję gry i jeszcze przed przerwą Znicz zdobył kolejne trzy gole.
Po przerwie Znicz strzelił jeszcze dwa gole. Gospodarze byli bliscy strzelenia honorowej bramki, ale po uderzeniu Pawła Bieńkowskiego piłka odbiła się od poprzeczki.
— Z przebiegu gry na tak wysoką porażkę nie zasłużyliśmy — ocenia trener Unii.

SKRÓT MECZU UNIA — ZNICZ
Publikujemy dzięki uprzejmości KS Unia Susz

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI

Tęcza Biskupiec — Concordia Elbląg 0:0
Błękitni Pasym — Orlęta Reszel 1:0 (1:0)
Rominta Gołdap — Tęcza Miłomłyn 2:0 (1:0)
Mrągowia Mrągowia — Granica Kętrzyn 1:0 (0:0)
Motor Lubawa — MKS Korsze 2:4 (0:2)
Pisa Barczewo — Błękitni Orneta 3:0 (1:0)

— Kormoran Zwierzewo 2:1 (1:0)
1:0 — Zacharski (6), 1:1 — Maliszewski (60), 2:1 — Karkut (71)
Osa Ząbrowo — Ewingi Zalewo 1:1 (0:1)
0:1 — Sawicki (21), 1:1 — Dedek (52)
Bliska kompletu punktów była Osa Ząbrowo w spotkaniu z Ewingami Zalewo (1:1), ale Cezary Dedek w 61. min nie wykorzystał rzutu karnego. — Mimo to cieszymy się z remisu — stwierdza trener Osy Krzysztof Furmański.

Jeziorak Iława — Płomień Turznica 4:0 (1:0)
1:0 — Galas (17), 2:0 — Figurski (57), 3:0 — Galas (71), 4:0 — Suchocki (90+1)

Kolejny dobry mecz iławskiej drużyny. Bez problemów Jeziorak zainkasował trzy punkty. Goście do przerwy starali się przeszkadzać zawodnikom z Iławy i stracili tylko jednego gola. Potem iławianie przypuścili szturm na bramkę przeciwnika i było po sprawie. Trzy trafienia przypieczętowały dominację lidera klasy okręgowej. A wynik mógłby być jeszcze wyższy bowiem zawodnicy Jezioraka zmarnowali kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki.
Ciekawostka: wraz z zespołem Płomienia przyjechała zorganizowana grupa kibiców z Turznicy (gmina Ostróda), która żywo dopingowała swój zespół.

Po meczu trener Wojciech Figurski był bardzo zadowolony i powiedział:
— To spotkanie wyglądało tak jak inne mecze przed własną publicznością. Cały czas graliśmy na połowie rywala. Ale muszę przyznać, że goście z Turznicy zaprezentowali się bardzo korzystnie, chyba najlepiej spośród innych ekip. Chcieliśmy szybko zdobyć gola, by potem ponownie zaatakować rywala. Cieszy mnie bardzo, że do 90 minuty gramy na pełnych obrotach i potrafimy wypunktować przeciwnika. To już czwarty mecz grany na zero z tyłu, to bardzo cieszy.

SKRÓT MECZU JEZIORAK — PŁOMIEŃ
Publikujemy dzięki uprzejmości Jeziorak TV

Dąb Kadyny — Polonia Iłowo 6:1 (3:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — GKS Stawiguda 2:3 (0:2)
Fortuna Gągławki — Czajkowski Radomniak Radomno 1:3 (0:2)
Olimpia Olsztynek — Delfin Rybno 2:2 (1:1)
Kaczkan Huragan II Morąg — Polonia Pasłęk 4:1 (2:0)

A KLASA (gr. 2)
10. miejsce w 12-zespołowej lidze zajmuje po trzech kolejkach zespół Orła Ulnowo. Tym razem drużyna trenera Radosława Połecia przegrała na wyjeździe z prowadzącymi w klasyfikacji Czarnymi Małdyty 1:3 (dla Orła bramkę zdobył Radosław Sobkowiak).

B KLASA (gr. 4)
Piłkarze drużyny z Frednowych w kolejnym meczu potwierdzili, że mają wielki apetyt na powrót do A klasy.
— Promocję mają wywalczyć dwie najlepsze drużyny w klasyfikacji końcowej. Nie wyobrażam sobie, aby nas miało nie być w tym gronie — mówi prezes LZS-u Krzysztof Soja.
Tym razem drużyna z gminy Iława wygrała aż 7:1 z Iskrą Smykówko. Skutecznością błysnął znów Sylwester Kuciński, który zdobył trzy gole. Po jednym trafieniu dołożyli: Krystian Osiecki, Bartosz Boros, Grzegorz Makar i Marek Kopczewski.
Podobne aspiracje ma Olimpia Kisielice, która w A klasie grała kilka sezonów temu. Tym razem zespół ten pauzował. Grał za to (i przegrał) na swoim terenie GKS Zamek Szymbark.