GKS Wikielec o krok od III ligi — krajobraz po piłkarskim weekendzie

2017-05-22 13:27:16(ost. akt: 2017-05-22 14:07:45)
Drużyna Rolimpex GKS Wikielec w najbliższej kolejce gra z Orlętami Reszel

Po zwycięstwie w Kętrzynie, Rolimpex GKS potrzebuje już tylko trzech oczek do zameldowania się w III lidze. Przed nami ostatnia prosta w rozgrywkach od IV ligi do B klasy, w których uczestniczą nasze drużyny z Susza, Wikielca, Rudzienic, Iławy, Ząbrowa, Ulnowa, Frednowych, Szymbarka i Kisielic.
IV LIGA
Granica Kętrzyn – Rolimpex GKS LZS Wikielec 1:2 (0:0)
0:1 – Naczas (51), 1:1 – Bobrowski (57), 1:2 – Klofik (63)

WIKIELEC: Malanowski – Jajkowski, Waląg, Kacperek, Naczas, Płoski (57 Sagan), Piórkowski (57 Sierzputowski), Klofik, Filipek, Sobociński (70 Alancewicz), Piceluk (70 Kołakowski)

Na sztucznym (i solidnie grzejącym w stopy) boisku w Kętrzynie Granica podejmowała lidera z Wikielca. Gospodarze, po dwóch wysokich porażkach i borykający się z kłopotami kadrowymi, powalczyli z liderem.
W pierwszej połowie obie ekipy miały okazje na gole, ale słabe decyzje arbitra sprawiły, że do przerwy był remis bezbramkowy. Po zmianie stron doświadczenie gości wzięło górę: GKS wykorzystał jeden stały fragment gry i kontratak, inkasując planowy komplet punktów.
— Ozdobą meczu był gol z rzutu wolnego Tomka Bobrowskiego, cieszę się z jakości naszej gry, jedynie szkoda porażki — ocenił trener Granicy Mirosław Miller.
Po zwycięstwie w Kętrzynie, GKS Wikielec potrzebuje już tylko trzech punktów do zameldowania się w III lidze.

Delfin Rybno – Amex-Bączek Unia Susz 3:3 (0:1)
0:1 – Ludwiczak (16), 0:2 – Karczewski (51), 1:2, 2:2 – Łożyński (58, 61), 3:2 – Szatkiewicz (67), 3:3 – Karczewski (88)

UNIA: Banasiak – Górski, Hanas (74 Bieńkowski), Jakielski, Karczewski, Kowalczyk, Radosław Kruczkowski (76 Staniec), Rafał Kruczkowski, Ludwiczak (46 Kwiatkowski), Luliński, Wiśniewski

Goście prowadząc 2:0, trochę się zdrzemnęli i najpierw dali sobie strzelić gola kontaktowego, a w ciągu kolejnych dziewięciu minut stracili jeszcze dwie bramki! Unii nagle przyszło więc gonić wynik. Z powodzeniem, bo po rzucie wolnym Pawła Bieńkowskiego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Marcin Karczewski.

— To był nasz słaby występ, choć przy 2:0 mogliśmy strzelić trzeciego gola i byłoby po sprawie. Dobrze, że chociaż uratowaliśmy punkt i dalej walczymy o jak najwyższe miejsce — skomentował Jarosław Płoski, trener Unii.

SKRÓT MECZU DELFIN — UNIA
Publikujemy dzięki KS Unia Susz

POZOSTAŁE WYNIKI 26 KOLEJKI
Orlęta Rema Reszel - Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)
0:1 - Adamiec (80)
Mamry Giżycko – Zatoka Braniewo 0:0
MKS Korsze – Rominta Gołdap 0:1 (0:1)
0:1 – Prusinowski (2)
Stomil II Olsztyn – Mrągowia Mrągowo 2:1 (1:0)
1:0 – Tomasz (11), 2:0 – Bognacki (64), 2:1 – Skrzęta (86)
Błękitni Orneta — Omulew Wielbark 1:1 (0:0)
1:0 — Kogut (87 karny), 1:1 — Kowalewski (90+1)

0:1 — Walczak (72)
Syrena Młynary — Start Nidzica 1:3 (0:3)
0:1 — Napiórkowski (9), 0:2, 0:3 — Sobotka (28, 40), 1:3 — Bułak (89)
Czajkowski Radomniak Radomno — Fortuna Gągławki 2:2 (1:0)
1:0 — Górzyński (29), 1:1 — Kamiński (51), 1:2 — Mikos (68), 2:2 — Lewicki (90)
KS Mroczno — Ewingi Zalewo 2:2 (0:1)
0:1, 0:2 — Kamiński (28, 56), 1:2 — Przytuła (60), 2:2 — Elgert (83)
Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Tęcza Miłomłyn 2:3 (2:0)
1:0 — Waga (23), 2:0 — Wierzba (39), 1:2 — N. Oliwa (51), 2:2 — S. Oliwa (67), 2:3 — N. Oliwa (76)
Orzeł Janowiec Kościelny — Olimpia Olsztynek 1:1 (1:0)
1:0 — Szelugowski (38 samob.), 1:1 — Rogowski (80 samob.)
Warmia Olsztyn — Polonia Pasłęk 2:0 (0:0)
1:0 — Ogrodowski (66), 2:0 — Gorgol (78)