Liderzy z Iławy i Wikielca powiększyli przewagę nad rywalami w wyścigu o awans

2016-10-18 09:19:07(ost. akt: 2016-10-18 10:21:18)
Drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego (przy piłce) prowadzi w A klasie z przewagą 5 pkt. W sobotę Jeziorak gra u siebie z Ossą

Ligę wygrywa się konsekwencją. Wiedzą o tym piłkarze Rolimpexu GKS-u Wikielec i Jezioraka Iława, którzy mimo wcześniejszych wpadek aktualnie mocno rozsiedli się w fotelach liderów w — odpowiednio — IV lidze i A klasie. Oczywiście nie byłoby takiej sytuacji, gdyby nie straty punktów przeciwników, którzy też walczą o awans.
Tradycyjnie, jak co tydzień, przegląd wydarzeń z boisk od IV ligi (grają dwie nasze drużyny: Amex Bączek Unia Susz i Rolimpex GKS Wikielec), poprzez klasę okręgową (w grupie 2 mamy Czarnych z Rudzienic), A klasę (reprezentują nas ekipy GKS II Wikielec, Osy Ząbrowo, Orła Ulnowo i Jezioraka Iława), aż do B klasy (tu walczą piłkarze Olimpii Kisielice i GKS-u Szymbark).

IV LIGA
Rolimpex GKS LZS Wikielec
— Delfin Rybno 6:0 (3:0)
1:0 — P. Piceluk (12), 2:0 — Łukasik (20), 3:0 — P. Piceluk (45), 4:0 — Łukasik (53), 5:0 — Kwiatkowski (77), 6:0 — A. Płoski (90+1)
WIKIELEC: Malanowski — Francuz, Kołakowski, Maciukiewicz, Piórkowski, Sagan. Łukasik, P. Piceluk (55 A. Płoski), Tomczyk (65 Kwiatkowski), Sobociński, Waląg

Piłkarze z Wikielca zrehabilitowali się po niespodziewanej stracie punktów (2:2) w Reszlu, a 13. kolejka okazała się nieszczęśliwa dla Delfina. Beniaminek z powiatu działdowskiego odebrał surową lekcję futbolu. Gospodarze szybko zaakcentowali swoją dominację, bo już w 12. min wynik otworzył Piotr Piceluk. Kolejne bramki dla GKS były kwestią czasu, a w popisach strzeleckich na początku wymieniali się Piceluk i Paweł Łukasik, którzy sprawili, że gospodarze prowadzili 4:0. W końcówce spotkania ze swojej szansy skorzystali rezerwowi, którzy ustalili wynik.

Amex Bączek Unia Susz — Błękitni Orneta 2:1 (1:0)
1:0 — Wacławski (45), 2:0 — Karczewski (68), 2:1 — Różowicz (78)
AMEX BĄCZEK: Jędrzejewski — D. Laskowski, Wiśniewski, Bieńkowski, Hanas, Kowalczyk, Górski (60 Ludwiczak), Karczewski, Wacławski (67 Staniec), Luliński (89 A. Laskowski), Kruczkowski (86 Klonowski)

— W pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo — ocenił trener Jarosław Płoski. — Pierwsza odsłona meczu była bezbarwna, a mimo to udało nam się zdobyć gola. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Szymona Hanasa w polu karnym gości powstało zamieszanie i Bartosz Wacławski z bliska umieścił piłkę w siatce. Potem gra była ciekawsza i każda ze stron zdobyła po golu. Na 2:0 podwyższył Marcin Karczewski, a wynik na 2:1 ustalił Mateusz Różowicz, który z 35 metrów przelobował wychodzącego z bramki Kamila Jędrzejewskiego.

POZOSTAŁE WYNIKI 13 KOLEJKI
Omulew Wielbark — Zatoka Braniewo 0:5 (0:1)
0:1 — Chomko (22), 0:2 — D. Wieliczko (54 karny), 0:3 — Koczara (57), 0:4, 0:5 — Szalkowski (65, 76)
Rominta Gołdap — Orlęta Rema Reszel 3:4 (2:1)
0:1 — Modzel (5), 1:1, 2:1 — Wierzbicki (27, 34), 3:1 — Piwko (58), 3:2 — Romańczuk (65 karny), 3:3, 3:4 ‚ Kapusta (75, 86)
Znicz Biała Piska — Stomil II Olsztyn 3:3 (1:1)
0:1 — Bartkowski (25), 1:1 — Tercjak (33), 1:2 — Tomkiewicz (70), 1:3 — Karbowiak (78), 2:3 — Kowalczyk (88 karny), 3:3 — Melka (90+2)
Warmiak Łukta — Mamry Giżycko 0:3 (0:0)
0:1 — M. Rutkowski (72), 0:2 — Mazurowski (80), 0:3 — Wiszniewski (88)
MKS Korsze — Granica Kętrzyn 3:0 (2:0)
1:0 — Krajewski (8), 2:0 — Miłek (27), 3:0 — Sawicki (60 karny)
Mrągowia Mrągowo — Tęcza Biskupiec 2:0 (0:0)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Ewingi Zalewo — Czarni Rudzienice 1:0 (0:0)
1:0 — Sawicki (71)

Kormoran Zwierzewo — Start Nidzica 0:1 (0:0)
0:1 — Michalski (88)
Fortuna Gągławki — Polonia Iłowo 1:2 (0:0)
0:1 — Kruszyński (58), 0:2 — Stryjek (85), 1:2 — Kamiński (90)
Tęcza Miłomłyn — Czajkowski Radomniak Radomno 2:2 (1:1)
1:0 — Szymański (1), 1:1— Mówiński (22), 1:2 — P. Górzyński (66), 2:2 — Jakubowski (84 karny)
Polonia Pasłęk — KS Mroczno 2:1 (1:1)
0:1 — B. Kamiński (8), 1:1, 2:1 — Zaborny (12, 68 karny)
Olimpia Olsztynek — Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie 0:3 (0:1)
0:1 — Sambor (44), 0:2 — Waga (78), 0:3 — Bykowski (88)
Orzeł Janowiec Kościelny — Warmia Olsztyn 3:0 (2:0)
1:0, 2:0 — D. Szczypiński (20, 37), 3:0 — Ginap (80)
Syrena Młynary — GKS Stawiguda 0:3 (0:2)

Osa Ząbrowo – Orzeł Ulnowo 2:2
Gospodarze po pierwszej części meczu prowadzili już 2:0 po golach Dominika Zakrzewskiego i Adama Harmacińskiego. — A mecz był taki, że powinniśmy wygrywać już z 10:0. Stało się jednak inaczej — mówi Krzysztof Furmański, trener Osy. A stało się tak, że Orzeł po trafieniach Mariusza Wenderskiego i Piotra Misiaka na początku drugiej połowy wyrównał stan rywalizacji i derby zakończyły się remisem.

Ossa Biskupiec Pomorski – GKS II Wikielec 6:3
To chyba nie jest już ta sama drużyna z Frednowych, co w poprzednich sezonach. Na przykład w rozgrywkach 2015/16 GKS II Wikielec po rozegraniu 9. pierwszych spotkań ligowych miał na koncie 18 punktów, teraz po tylu seriach ma tylko 7 pkt. Zespół grającego trenera Piotra Dymowskiego prowadził nawet w pierwszej połowie, jednak później do głosu doszli gospodarze, którzy wygrali aż 6:3.

LZS Novoplast Mszanowo – Jeziorak Iława 0:5