Jarosław Płoski bez licencji na prowadzenie drużyny w IV lidze. Unia walczy o swojego trenera

2016-08-10 09:33:48(ost. akt: 2016-08-10 10:39:03)
Jarosław Płoski — trener z doświadczeniem, z umiejętnościami, ale na razie bez licencji na prowadzenie zespołu w IV lidze

Jarosław Płoski — trener z doświadczeniem, z umiejętnościami, ale na razie bez licencji na prowadzenie zespołu w IV lidze

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższy weekend sezon 2016/17 rozpoczną piłkarze IV ligi, w tym m.in. Amex Bączek Unii Susz. Na kilka dni przed inauguracją rozgrywek nastąpiło jednak spore zamieszanie w suskim klubie: WMZPN dopatrzył się, że trener Jarosław Płoski nie posiada licencji na prowadzenie zespołu w tej klasie rozgrywkowej.
O piłkarskich osiągnięciach Amex Bączek Unii Susz w ostatnich kilku sezonach ciężko napisać coś złego. Zespół po sezonie 2011/12 awansował z A klasy do okręgówki. Następnie, po trzech sezonach, w rozgrywkach 14/15 z ogromną przewagą nad rywalami zdobył promocję do IV ligi, co już było historycznym osiągnięciem w dziejach Unii. W Suszu nie ukrywają, że głównym architektem tych wyników jest trener Jarosław Płoski, który w przeszłości prowadził m.in. drużyny Jezioraka Iława i GKS-u Wikielec.

Szkoleniowiec ten w poprzednim sezonie także nie posiadał licencji UEFA A, jednak w związku z tym, że klub z Susza był beniaminkiem w IV lidze, było to warunkowo dopuszczalne. Teraz jednak Płoski powinien już mieć "papiery" na prowadzenie zespołu w tej klasie rozgrywkowej. Komisja licencyjna dopatrzyła się tego formalnego błędu i postanowiła nie dopuszczać trenera do prowadzenia zespołu z Susza.

— Co ciekawe, w czerwcu ta sama komisja przyznała nam licencję na grę w IV lidze, była tam także zawarta informacja o licencji dla trenera. Teraz nagle doszukano się tej nieprawidłowości z naszej strony — mówi Krzysztof Bączek, prezes suskiego klubu.
— Oczywiście duża część winy jest po stronie trenera, który nie dopełnił swoich podstawowych obowiązków. Na jego obronę trzeba jednak dodać, że w lipcu zeszłego roku wysłał do wojewódzkiego związku piłkarskiego zgłoszenie chęci rozpoczęcia szkolenia na licencję UEFA A. W styczniu ponowił aplikację i czekał. Jak się jednak okazało, WMZPN nie przeprowadził przez ten okres kursu na tę licencję — tłumaczy Bączek.

Drużyna seniorów Unii na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek znalazła się więc w sytuacji nie do pozazdroszczenia. W Suszu mają jednak przygotowane dwa warianty na wyjście z tej trudnej sytuacji.
— Pierwszy już wdrażamy w życie. Do WMZPN złożymy wniosek o warunkowe przyznanie licencji z akcentem na to, że trener Płoski w najbliższym możliwym terminie rozpocznie odpowiedni kurs. Niestety w naszym województwie w najbliższym czasie taki nie będzie przeprowadzony, jednak my zrobiliśmy rozeznanie w sąsiednich wojewódzkich związkach i wiemy, że kurs na licencję UEFA A odbędzie się w woj. pomorskim. Chcemy skorzystać z tego rozwiązania — tłumaczy prezes i główny sponsor klubu.

A drugi wariant? — Zakłada on, że zatrudnimy innego trenera posiadającego odpowiednią licencję, a Jarek Płoski będzie jego asystentem — mówi Krzysztof Bączek.
Unii w jej walce o swojego trenera życzymy powodzenia.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. .... #2579943 | 83.12.*.* 14 wrz 2018 03:38

  Do tej pory prowadzi drużyny na papierach wystawionych przez Prezesa haha

  odpowiedz na ten komentarz

 2. precz z leśnymi dziadkami #2050203 | 92.196.*.* 21 sie 2016 17:36

  licencja ? pytam po co ? po co ?po co ? co ta licencja daje ? no co ? trenera weryfikują wyniki nie jakaś licencja !!!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. b.piłkarz #2044379 | 89.228.*.* 10 sie 2016 22:50

  Skandalem jest to,że trener w takim wieku, z takim dorobkiem zawodowym, nie ma uprawnień do prowadzenia IV ligowej drużyny. Wstyd Panie Płoski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. apsurdy #2044112 | 10 sie 2016 15:15

  Tym w PZPN w Głowach się przewraca na prowadzenie zespołu IV ligi powinno wystarczyć uprawnienie UEFA B instruktor lub trener II klasy swoją drogą jak można odbierać uprawnienia trenerom II Klasy i I klasy którzy kończyli dwuletnie kursy lub robili uprawnienia razem ze studiami,powaliło się im w głowach. na AWF a teraz kursik w Białej Podlaskiej ważny a te uprawnienia do lamusa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. **** #2044110 | 10 sie 2016 15:08

  prawa trzeba przestrzegać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5