Jak poszło naszym drużynom piłkarskim? Tabele, wyniki, relacje

2016-05-16 12:04:02(ost. akt: 2016-05-16 12:50:38)
Czarni zagrali na wyjeździe bardzo skutecznie i wygrali 5:0

Autor zdjęcia: Daniel Boros / rudz.futbolowo.pl

Suska Unia znowu minimalnie przegrała, za to trzy punkty z wyjazdu przywieźli Czarni z Rudzienic. W A klasie na prowadzeniu dalej GKS II Wikielec, a w B klasie blisko wywalczenia promocji jest ITR Jeziorak Iława.
III LIGA

GKS Wikielec w ostatniej kolejce pauzował. Drużyna Wojciecha Tarnowskiego bez wychodzenia na boisko zdobyła trzy walkowerowe punkty za spotkanie z Olimpią Olsztynek, która wycofała się z rozgrywek. GKS zajmuje 11. miejsce w tabeli.

IV LIGA

Stomil II Olsztyn — Amex-Bączek Unia Susz 1:0 (0:0)
1:0 — Karłowicz (49); czerwona kartka: Karłowicz (90, Stomil II, za drugą żółtą)

UNIA: Puwalski — Wiśniewski, Rakowski, Górski (52 Laskowski), Bieńkowski, Luliński (80 Mazurowski), Krauze, Maśka, Hanos, Karczewski, Staniec

Lider znał wynik Motoru Lubawa i wiedział, że musi wygrać, aby utrzymać nad nim pięciopunktową przewagę. No i wygrał, co jest jego czwartym zwycięstwem z rzędu. Jedynego gola strzelił Piotr Karłowicz, który po dośrodkowaniu Piotra Wypniewskiego umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową.

— W tym meczu po raz kolejny wyszła nasza największa bolączka w rundzie rewanżowej, czyli brak skuteczności. To była czwarta wiosenna porażka w której przegraliśmy różnicą tylko jednej bramki — mówi Jarosław Płoski, trener Unii. — W pierwszej połowie mieliśmy cztery dogodne okazje, nic jednak nie wpadło. Tuż po przerwie gospodarze zdobyli od razu bramkę, a my nie potrafiliśmy na to odpowiedzieć choćby jednym golem — dodaje szkoleniowiec.

Trener IV-ligowca zdawał sobie sprawę, że runda wiosenna będzie dużo trudniejsza niż debiutancka, w której beniaminek z Susza grał rewelacyjnie.
— Wpływ na to mają dwie podstawowe rzeczy. Po pierwsze, rywale w końcu rozszyfrowali nasz system gry. Druga sprawa to rozluźnienie i brak koncentracji w moim zespole, a to już jest związane ze sporą liczbą punktów zdobytych jesienią. W związku z reformą rozgrywek, wobec której w IV lidze utrzyma się prawdopodobnie sześć, siedem zespołów, musimy być jednak czujni i punktować w kolejnych meczach — zauważa Jarosław Płoski.

W najbliższej kolejce Unia po prostu musi przełamać serię wiosennych meczów bez wygranej na swoim terenie. Okazja nadarza się bardzo dobra, bo do Susza przyjeżdża ostatni w tabeli (pomijając wycofany z rozgrywek Start) DKS Dobre Miasto. Do meczu dojdzie w sobotę 21. maja o 17.00 na stadionie przy ul. Leśnej.

POZOSTAŁE WYNIKI 25 KOLEJKI
Polonia Pasłęk — Motor Lubawa 0:2 (0:1)
Zatoka Braniewo — Orzeł Janowiec Kościelny 2:1 (1:1)
DKS Dobre Miasto — Tęcza Biskupiec 0:5 (0:4)
Mamry Giżycko — Omulew Wielbark 3:0 (0:0)
Warmiak Łukta — Śniardwy Orzysz 3:2 (1:1)
Mrągowia Mrągowo — Błękitni Orneta 0:2 (0:1)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)

GKS Gietrzwałd/Unieszewo — Czarni Rudzienice 0:5 (0:1)
0:1 — Dedek (11), 0:2 — Zakierski (69), 0:3 — Dedek (72), 0:4 — Grala (76), 0:5 — Kozicki (83)

CZARNI: P. Osasiuk — Dedek (80 Suchocki), K. Wrześniak, Olszewski, Grala, Szymański (60 Zakierski), Murawski, Zieliński, K. Osasiuk, Karkut (78 Kozicki), Kulkowski

Czarni odnieśli zdecydowane zwycięstwo w 25. kolejce. — W pierwszej połowie mieliśmy delikatną przewagę, którą udokumentowaliśmy jednym zdobytym golem. W drugiej części gry nasi rywale wyraźnie opadli z sił, co potrafiliśmy wykorzystać — mówi trener Czarnych, Tomasz Zakierski. — Wynik mógł być z resztą wyższy, sędziowie dwukrotnie nie uznali naszych bramek, do tego mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji — dodaje szkoleniowiec, który w końcu może być zadowolony ze skuteczności swoich zawodników.

Fortuna Gągławki — Czajkowski Radomniak Radomno 1:2 (0:1)
Kormoran Zwierzewo — Tęcza Miłomłyn 1:0 (0:0)
Ewingi Zalewo — Delfin Rybno 0:2 (0:1)
Warmia Olsztyn — Żuraw Godkowo 1:3 (0:1)
Syrena Młynary — Wel Lidzbark Welski 3:2 (1:1)
GKS Stawiguda — Grunwald Gierzwałd 4:1 (3:1)

KS Tyrowo – Osa Ząbrowo 2:2

Wszystkie cztery gole tego remisowego meczu padły w pierwszej połowie. — Dwukrotnie goniliśmy wynik, na szczęście skutecznie. Bramkę na 1:1 zdobył dla nas Sebastian Marciniak, a wynik ustalił jeszcze przed przerwę Kamil Solecki — relacjonuje Krzysztof Furmański, trener Osy.

Iskra Narzym – GKS LZS Wikielec II 0:1
0:1 — Sylwester Kuciński (3)
GKS II: Wiśniewski — Pieńkowski, Suchocki, Gerych, Kopaczewski, Demczak, Dymowski, Otręba, Łopatyński, Kuciński, Kopczewski. Zagrali także: Besser, Kruczkowski, Kamiński.

Lider tabeli pojechał do Narzymia, by bronić fotela przodownika. Pierwsze 20 minut to spora przewaga zespołu gości z Frednowych. Już w 3 minucie dość ładna akcja naszych zawodników: grający trener Piotr Dymowski prostopadłym podaniem dograł do Sylwestra Kucińskiego i było 1:0.

Zespół z gminy Iława miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale tego nie wykorzystał. W drugiej części Iskra chciała za wszelka cenę wyrównać. Mądra gra w defensywie zespołu z Frednowych spowodowała, że wynik korzystny został dowieziony do końca spotkania. Jak powiedział po meczu trener Dymowski: Wygraliśmy zasłużenie to spotkanie i cieszymy się z faktu, że nadal jesteśmy liderem tabeli. Cały zespół zasłużył na pochwałę.

– Avista Łążyn 0:2

Po serii czterech wygranych meczów z rzędu ekipa trenera Piotra Jakubczyka przegrała na swoim terenie z wyżej notowaną Avistą.
— Do 20 minuty spotkania mieliśmy trzy dobre okazje, niewykorzystane jednak przez Adriana Korzeniaka i Marcina Trzeciaka. Za to goście w 22. minucie wyszli na prowadzenie, a w 90 minucie z rzutu karnego ustalili wynik — mówi trener Jakubczyk.

GKS LZS Szymbark – Jeziorak Iława 0:7
O sobotnim pojedynku derbowym pisaliśmy tutaj.