Zapraszamy na Koncert Noworoczny, wstęp jest bezpłatny

2015-12-14 14:30:18(ost. akt: 2015-12-14 14:32:35)
Burmistrz Iławy zaprasza wszystkich mieszkańców na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w czwartek 7 stycznia o godz.19.00 w hali sportowo-widowiskowej. Wystąpią: Krystian Adam Krzeszowiak – tenor, Natalia Rubiś – Krzeszowiak – sopran oraz Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy pod batutą Marka Czekały. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Krystian Adam Krzeszowiak, tenor
Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala. Studiował w Conservatorio „G. Verdi” w Mediolanie oraz w Accademia Internazionale della Musica di Milano. Występował w Carnegie Hall, Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, ROH Covent Garden, Philadelphia Opera Company, Peking Opera Company i innych. Współpracuje z „Concerto Italiano” – Rinaldo Alessandrini, „Accademia Bizantina” – Ottavio Dantone, „La Risonanza” – Fabio Bonizzoni, „Il Giardino Armonico” – Giovanni Antonini, „Europa Galante” – Fabio Biondi, „L’Arte del Mondo” – Werner Ehrhardt, „Collegium 1704″ – Vàclav Luks, „Capella Cracoviensis” – Jan Tomasz Adamus. Nagrywa dla Sony z Giulio Prandim, Wernerem Ehrhardtem i Teodorem Currentzisem, Deutsche Grammophon z Claudio Abbado, Passacaille z Lorenzo Ghielmim, Dynamic z Federico Maria Sardellim, Glossa z Fabio Binizzonim.

Natalia Rubiś – Krzeszowiak, sopran
Pochodzi z Raby Wyżnej. Obecnie kształci się u prof. Doris Yarick – Cross na prestiżowym
programie operowym w Yale University. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu u prof. Bogdana Makala, studiowała również na Hochschule für Musik w Dreźnie u prof. Hendrikje Wangemann. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała na Händel-Festspiele w Halle jako Calisto w „Giove in Argo”, u boku swojego męża Krystiana jako Giove. W 2014 roku wystąpiła jako Romilda w operze „Xerxes” w Staatsschauspiel w Dreźnie. Jest laureatką konkursów w Rzymie, Mediolanie, Wrocławiu, Wilnie i Kijowie. Podczas studiów otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium Rady Miasta Wrocławia.
Marek Czekała – wybitny dyrygent, skrzypek, kompozytor, aranżer, konferansjer. W 1995 roku założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, znaną także jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich, i to właśnie ten zespół pozwolił mu na pełną realizację jego nieprzeciętnych muzycznych talentów. Jest niesamowicie wszechstronny, fascynuje się różnorodną stylistyką oraz rozmaitymi gatunkami muzycznymi: dyryguje i aranżuje od klasyki przez operę i operetkę, aż do swingu i rocka, zdobywając uznanie publiczności i artystów w całej Polsce. Jako dyrygent współpracuje z wieloma orkiestrami filharmonicznymi, jest autorem znakomitych kompozycji oraz dyrektorem artystycznym wspaniałych festiwali m.in. Chojnickich Nocy Operetkowych czy Inowrocławskiej Gali Operowo-Operetkowej, a przez wiele lat przygotowywał aranże do piosenek wykonywanych na Ciechocińskich Impresjach Artystycznych.

Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, znana również jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich, powstała w 1995 roku z inicjatywy Marka Czekały i od tej pory dała już ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą. Orkiestra specjalizuje się w muzyce operetkowej, choć znakomicie odnajduje się również w dziełach oratoryjnych, symfonicznych aranżacjach muzyki rockowej, a także w rytmach swingu i innych stylizacjach muzycznych. Zespół Marka Czekały brał udział w wielu projektach, występował m.in. przed Pierwszą Damą RP, Marią Kaczyńską, uczestniczył w uroczystościach dla szefów misji dyplomatycznych oraz w koncertach organizowanych przez Ambasadora Austrii w Polsce, dra Thomasa Buchsbauma. Orkiestra współpracowała m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Lucjanem Kydryńskim, Bogusławem Kaczyńskim, Adamem Zdunikowskim czy Iwoną Hossą. W 2010 roku Orkiestra wydała płytę z zapisem Wielkiego Koncertu Jubileuszowego, który odbył się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy 11 września 2010 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obcy #1894890 | 46.186.*.* 1 sty 2016 18:10

    Skoro wstęp wolny, to dlaczego cześć osób ma zaproszenie Burmistrza Iławy.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5