Puchar Polski w rękach iławskiej Moreny

2015-12-07 16:35:48(ost. akt: 2015-12-07 13:02:58)
Puchar Polski dla Moreny Iława wywalczyła m.in. Klaudia Żelazowska, na zdjęciu z asystentem Romanem Jagodzińskim

Autor zdjęcia: archiwum Moreny Iława

W Dadaju obyły się ostatnie już w tym roku zawody strzelectwa pneumatycznego. Był to Puchar Polski w dwóch postawach ZKF OLIMP.
Morenę reprezentowało trzech zawodników. Pierwszego dnia po eliminacjach w pozycji leżąc KPN 40 do finału zakwalifikowały się Klaudia Żelazowska i Wioletta Zarzecka.

O wielkim pechu może mówić Klaudia Żelazowska, gdyż po pierwszych strzałach finałowych znajdowała się na pierwszym miejscu, niestety awaria broni nie pozwoliła jej ukończyć konkurencji i tym samym uplasowała się na 8 miejscu.

Na szczęście Wioletta Zarzecka pokazała klasę i mimo wielkiego stresu wywalczyła Puchar Polski. W KPN 60 mężczyzn do finałowej ósemki Romanowi Jagodzińskiemu, kolejnemu reprezentantowi iławskiej Moreny, zabrakło paru punktów i znalazł się na 9 miejscu.

Drugiego dnia zawodów odbyły się zmagania w pozycji leżącej KPN 60. W finale już na użyczonej broni przez klub ZRYW Słupsk Klaudia Żelazowska udowodniła, że przeciwności losu nie pozwolą jej się poddać. Rywalizacja była zacięta między jej klubową koleżanką Wiolettą Zarzecką a zawodniczką z Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”. Ostatecznie Puchar Polski wywalczyła Klaudia, a z brązowym medalem wyjechała Wioletta. Tak wspaniały wynik to zasługa asystentów Krzysztofa Kaczałko oraz w podwójnej roli Romana Jagodzińskiego, jak i trenera Arkadiusza Szewczyka.

Po zawodach odbyła się uroczysta gala Mistrzów Sportu ZKF Olimp, na której zostali uhonorowani tegoroczni medaliści. Z klubu IKS Morena byli to: Klaudia M. Żelazowska, Wioletta Zarzecka, Krystyna Has, Marianna Dorociak, Grażyna Kamińska, Roman Jagodziński, Zdzisław Bazydło, Marek Rudnicki.