Zespół metalowy Materia zagra dziś w klubie Iowa w Iławie!

2015-11-13 13:21:25(ost. akt: 2015-11-18 11:34:07)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Dziś, tj. w piątek 13 listopada w Iławie odbędzie się koncert w ramach ogólnopolskiej trasy jednego z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych, finalistów Must Be The Music, czyli Materii! Szczecinecka formacja promuje swoją najnowszą płytę „We Are Materia”
Materia wystąpi w Iławie 13.11 w klubie Iowa. Zespół będzie supportowany przez formacje Doble Think oraz Vervrax. Bilety: 15/20 PLN.

Grali w Polsce przed Metalliką oraz na największych festiwalach muzycznych w naszym kraju a ostatnio także w Niemczech i Egipcie! W najbliższy piątek zagrają w Iławie!
– Nie siedźcie w piątek w domach – mówi Tede, gitarzysta Materii. – Przybywajcie do klubu Iowa, gdzie rozpętamy prawdziwą muzyczną burzę! Startujemy o 19:30 i czekamy na Was! – zachęca muzyk.

Promują najnowszą płytę

28 sierpnia podczas organizowanego przez Materię MateriaFestu miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „We Are Materia”. Materia ma za sobą w 2015 roku bardzo udaną trasę u boku Decapitated oraz doskonale przyjęte występy m.in. na festiwalach Metal Blast w Egipcie o Wacken Opern Air w Niemczech.

Drugie miejsce ostatnich edycji Must Be The Music

Materia zajęła drugie miejsce w jednej z ostatnich edycji Must Be The Music. Zespół ma na swoim koncie szereg sukcesów w całym kraju, zespół grał u boku takich sław, jak Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Dog Eat Dog, Hunter, Decapitated czy Frontside. Występowali na dużej scenie Przystanku Woodstock, na Festiwalu w Jarocinie, Sonisphere, otwierali Metalfest, gościli na scenach wielu festiwali w Polsce i zagranicą – ostatnio na Metal Blast 2015 w Egipcie. Aktualnie zespół skupia się na promocji swojej czwartej płyty zatytułowanej „We Are Materia”.
Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

red.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5