Amatorskie zawody jeździeckie w Januszewie już w tę sobotę

2015-11-13 09:00:00(ost. akt: 2015-11-12 14:15:46)

Autor zdjęcia: Edyta Portjanko

Już w najbliższą sobotę 14 października w hali ośrodka jeździeckiego w Januszewie odbędą zawody konne w skokach. Początek imprezy godz. 11:00.
Organizator zaplanował rozegranie 4 konkursów. Pierwszy z konkursów – mikro LL dedykowany jest początkującym jeźdźcom, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z jeździectwem.
Drągi przeszkód w tym konkursie zawieszone są na symbolicznej wysokości tak, aby zwodnicy mogli je pokonać bezpiecznie w kłusie czy nawet stępie – najniższym i najwolniejszym chodzie. Udekorowani zostają wszyscy, którzy ukończą parkur. Drugi i trzeci konkurs odbędzie się na zasadzie konkursów z trafieniem w normę czasu. Normę taką oblicza się na podstawie dystansu (odległość między celownikami początkowymi i końcowymi toru przeszkód) oraz tempa w galopie (zwykle 325 m/min). Wygrywa zawodnik, który zrobi najmniej zrzutek na przeszkodach i trafi idealnie w normę bądź jest plus – minus najbliżej tej normy.
— Ostatni z konkursów klasy L, gdzie wysokość przeszkód sięga 1 metra dedykowany jest już nieco bardziej doświadczonym jeźdźcom. O zwycięstwie decyduje najmniejsza ilość punktów karnych w najszybszym czasie – tłumaczy Mikołaj Zagrodzki, sędzia zawodów.
Zapraszamy wszystkich miłośników jady konnej. Początek imprezy godz. 11.00.


red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5