To już druga wizyta pośrednika pracy z Niemiec w firmie Czajkowskich

2015-10-30 13:00:30(ost. akt: 2015-10-30 13:53:09)
W Firmie Szkoleniowo-Usługowej Mieczysław Czajkowski w Smolnikach w gminie Iława ponownie z wizytą przyjechał Wilfried Herking, właściciel firmy FAIR Personal + Qualifizierung z Niemiec. Przedsiębiorstwo jest zainteresowana pracownikami, którzy ukończyli kursy u Czajkowskich. Ze swojej strony oferują kursy języka niemieckiego dla kursantów i dobrze płatną pracę na terenie Niemiec.
Do drugiego spotkania doszło 8 października w Smolnikach. Rozmowa była już bardzo konkretna. Lada moment firma Czajkowskich ogłosi nabór na kursy, głównie chodzi o kurs spawacza. Osoby zainteresowane odbędą szkolenia, który będą równoległe z podstawowym kursem języka niemieckiego (i to jest wkład niemieckiej firmy). Jeśli kursanci uzyskają certyfikat firmy ze Smolnik i zaliczą kurs językowy, mogą liczyć na dobrze płatną pracę z zakwaterowaniem w Niemczech.
Na rynku niemieckim jest duże zapotrzebowanie na fachowców właśnie w dziedzinie spawania – mówi Adam Czajkowski, dyrektor FSU Mieczysław Czajkowski.
— Nasi nowi partnerzy biznesowi są gotowi przyjąć do pracy naszych kursantów, ale warunkiem jest zaliczenie kursu języka niemieckiego w zakresie podstawowym lub po prostu znajomość tego języka. Kursant jest zobowiązany opłacić go we własnym zakresie. Jeśli ukończy jeden i drugi kurs oraz sprawdzi się w pracy już na miejscu w Niemczech, pieniądze za kurs językowy odzyska – wypłaci je niemiecka firma. Osoby, które zadeklarują znajomość języka będą musiały przejść stosowny test sprawdzający.


red.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5