45 lat kształcenia zawodowego w iławskiej "Budowlance"

2015-10-16 12:50:46(ost. akt: 2015-10-16 12:54:59)
Dyrektor szkoły Elżbieta Gościńska przywitała gości uroczystości

Dyrektor szkoły Elżbieta Gościńska przywitała gości uroczystości

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Dziś, tj. 16 października w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku obchodzony był jubileusz 45-lecia kształcenia zawodowego w szkole. Spotkanie to było poświęcone głównie emerytowanym nauczycielom placówki, którzy przez lata pracowali, z sukcesem, na jej dobre imię.
— To dzięki Państwu iławska "Budowlanka" nigdy nie była jedynie miejsce czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez kolejne pokolenia nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce - mówiła Elżbieta Gościńska, dyrektor szkoły.
Dyrektor placówki wspomniała, że lista osób, które należy wymienić jest bardzo długa i wyraziła radość, że część osób przybyła na uroczystość.


Niewątpliwie pierwszym budowniczym szkoły był Stanisław Kumórek, który był dyrektorem szkoły od początku jej powstania, czyli od 1970 roku. Z wykształcenia był inżynierem, a z zamiłowania humanistą. Przez wszystkie lata pracy konsekwentnie realizował własną wizję szkoły - aktywnej, otwartej na środowisko, wyzwalającej ambicje i uzdolnienia młodzieży. W pracy z ludźmi był wymagający, ale również obiektywny i wyrozumiały. Poświęcił szkole wiele czasu osobistego i zdolności. Modernizował bazę i dostosowywał kierunki kształcenia uczniów do potrzeb środowiska.
Podczas uroczystości przywitano kolejnego dyrektora szkoły Edwarda Bojko, który był jej dyrektorem od 1991 do 2011 roku. Aktualna dyrektor serdecznie podziękowała Edwardowi Bojko za kontynuowanie dobrych tradycji i utrzymywanie sprawdzonych form pracy.

Goście uroczystości
Szkoła przywitała dziś wielu gości, m.in. Annę Wasilewską, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, która wiele lat związana była zawodowo z oświatą. Obecna była także Bernadeta Hordejuk, radna sejmiku województwa, Marek Polański, starosta iławski, Stanisław Kastrau, wicestarosta oraz zarząd powiatu, m.in. Maciej Rygielski, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, dyrektorzy szkół. Byli także duchowni: ks. Jerzy Żochowski, proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie oraz ks. Jarosław Gościński, proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Iławie.


red.m.rogatty@gazetaolsztynska.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1838869 | 88.199.*.* 19 paź 2015 21:11

    Cherek jeszcze uczy ? Woow

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Nauczycielka #1836834 | 188.146.*.* 16 paź 2015 14:03

    1939 Roku, nie roku

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5