Wysyp pijanych na drogach w ostatnich 3 dniach

2015-07-29 10:22:23(ost. akt: 2015-07-29 10:33:21)

Autor zdjęcia: Archiwum

Iławscy policjanci zatrzymali aż 9 kierowców, którzy narażając siebie i innych wsiedli po alkoholu za kierownice swoich pojazdów. W najbliższym czasie wszyscy ze swojego zachowania będą musieli tłumaczyć się przed sądem.
Na terenie powiatu iławskiego w zaledwie trzy dni policjanci zatrzymali aż dziewięciu tak nieodpowiedzialnych użytkowników pojazdów. W pierwszym z tych przypadków to oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o osobie, która jedzie samochodem osobowym znajdując się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Funkcjonariusze zatrzymali 19 – letnią kobietę, która mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie kierowała fiatem. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali na jednej z iławskich ulic podczas kontroli drogowej. Mężczyzna mając 0,55 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym citroen. Policjanci zatrzymali 47–latka, a samochód zabezpieczyła osoba wskazana przez sprawcę. Mężczyznę  po wykonaniu czynności procesowych zwolniono.

Następnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Susz. Kierujący fordem został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Potwierdziło to badanie alkomatem, które wskazało 0,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Samochód zabezpieczyła osoba wskazana przez sprawcę, a 39 – latka po wykonaniu czynności zwolniono. Mieszkaniec gminy Susz stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny ponieważ nie miał aktualnych badań technicznych.


Kolejny kierowca złapany na "podwójnym gazie" to 35–letni mieszkaniec Susza, który kierował vw mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali także 29 – letniego mężczyznę kierującego fordem, który podczas kontroli drogowej miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Suscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej także 24–latka kierującego reanult mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów za co został ukarany mandatem. Samochód zabezpieczyła osoba wskazana przez sprawcę a 24 – latek odpowie za kierowanie po alkoholu.

Następny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w gminie Lubawa. Tam 22–latek został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której po sprawdzeniu dokumentów policjanci sprawdzili również stan jego trzeźwości. Wtedy okazało się, że mężczyzna ma 0,42 promila alkoholu w organizmie. W ręce policjantów z powiatu iławskiego wpadł także 58-letni rowerzysta, który mając 3,6 promila jechał jednośladem po chodniku. Rower zabezpieczyli policjanci a mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono. Nie uniknie on również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Natomiast w gminie Zalewo  47–latek kierował rowerem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Iława

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dama #1785004 | 92.210.*.* 29 lip 2015 11:28

    Kiedy to tepe wiesniactwo wreszcie nabierze oglady!? Pic tez trzeba umiec.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. AD #1784990 | 37.152.*.* 29 lip 2015 11:01

    Alkohol jest jak najbardziej legalny. Państwo jest jego komisjonerem, powinno być we wszystkich tych przypadkach pociągnięte do odpowiedzialności. Jako diler.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5